Żel do dezynfekcji rąk – zastosowania

Zamów antybakteryjny żel do rąk.

Aż 5 milionów bakterii może bytować na każdym centymetrze kwadratowym powierzchni dłoni. Wiele tych organizmów ma duży potencjał chorobotwórczy – na ludzkich dłoniach przenoszą się bakterie, pasożyty i wirusy wywołujące groźne choroby. Z tego powodu mycie rąk jest absolutnie niezbędne. Za pomocą zwykłego mydła jesteśmy w stanie jednak usunąć ze skóry nie więcej niż do 90% bakterii. Na co dzień to wystarczający rezultat, jakkolwiek w wielu przypadkach niezbędne będzie skorzystanie z o wiele skuteczniejszych środków.

Mydło antybakteryjne – zastosowania

Mydło dezynfekujące znajduje szerokie zastosowanie w rozmaitych sferach życia. Regularnie wykorzystywane jest w instytucjach służby zdrowia – przychodniach, gabinetach dentystycznych czy szpitalach. Poza tym korzystanie z niego jest niezbędne w gabinetach kosmetycznych, gdzie pracownicy mają bezpośredni kontakt ze skórą klientów i bytującymi na niej bakteriami. Po antybakteryjny żel do rąk bezsprzecznie powinni sięgać także zatrudnieni w przemyśle gastronomicznym – szczególnie po przygotowywaniu posiłków z jajek, mięsa (głównie z drobiu) czy mleka, ponieważ te produkty spożywcze, gdy są surowe, nierzadko zawierają pewne ilości bakterii.

Typy preparatów do dezynfekcji rąk

Najpopularniejszym środkiem do dezynfekcji rąk jest, oczywiście, mydło w płynie z dodatkiem substancji likwidujących komórki drobnoustrojów – najczęściej jest to alkohol. Preparaty do dezynfekcji rąk występują także pod postacią płynu lub żelu. Zarówno żel, jak i płyn antybakteryjny do rąk można kupić w różnych opakowaniach – małych, które mieszczą się w kieszeni albo torebce, lub dużych, przygotowanych do wykorzystania w dozownikach ściennych, często przystosowanych do uruchamiania łokciem lub posiadających fotokomórkę.

Adres:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]