Zastosowanie shuttersów w salonie i w sypialni

Kliknij tu jeśli szukasz inspiracji odnośnie shuttersów w salonie.

Shutters, a więc wewnętrzne okiennice ozdobne, kojarzą się najczęściej z aranżacją domów w stylu południowoamerykańskim i afrykańskim. Tymczasem ten moduł osłony okiennic można wykorzystać również w europejskich domach – jest to nadzwyczaj trwałe, a równocześnie doskonale prezentujące się rozwiązanie, które w licznych aranżacjach zda egzamin lepiej niż bardziej rozpowszechnione w tej chwili rolety.

Shuttersy w salonie – funkcje ozdobne i praktyczne

Shuttersy w salonie czy w pokoju gościnnym, mają podwójną funkcję – ozdobną oraz praktyczną. Okiennice wewnętrzne zauważalnie zwiększają estetykę pokoju. Ich lamele są szersze, co powoduje, iż wspaniale prezentują się na większości okien. Kwestia estetyczna jest ważna, bowiem to w salonie podejmuje się gości, jak również przebywa się w nim większą część dnia. Z tej przyczyny powinno się zadbać, aby ten pokój nie tylko efektowny, ale także przytulny. Opcja zmiany kąta ułożenia lameli shuttersów umożliwia kontrolę ilości promieni słonecznych wnikających do wnętrza, co pozwala np. na kompletne jego przyciemnienie, gdy mamy ochotę zobaczyć serial, bądź jego częściowe ściemnienie, gdy pragniemy stworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu.

Shuttersy w sypialni – doskonałe rozwiązanie dla alergików

Możliwość kontroli przenikania promieni słonecznych do wnętrza jest zdecydowanie najważniejsza tam gdzie śpimy. Shuttersy w sypialni znajdą zastosowanie jednak także z innej przyczyny – dzięki nim można skutecznie korygować temperaturę pokoju, która w dużej mierze oddziałuje na nasz zdrowy sen. Dzięki shuttersom w okresie letnim łatwiej jest zachować chłód w sypialni, a w okresie zimowym przez dłuższy czas zatrzymamy w niej ciepło. Dodatkowo shuttersy tworzą efektywną barierę chroniącą przed hałasami z zewnątrz. Shuttersy to też idealne rozwiązanie dla alergików. Osadza się na nich mniej kurzu niż w zagięciach zasłon, a ich mycie jest wyjątkowo łatwe i trwa zaledwie parę chwil.

Poza sypialnią i salonem shuttersy doskonale będą prezentować się też w łazience, w pokoju dziecięcym oraz w kuchni.

Adres:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]