Zalety drzwi zewnętrznych drewnianych

Więcej o drzwiach drewnianych.

Drzwi wejściowe pełnią wiele zadań – separują od harmidru dobiegającego z ulicy, strzegą przed włamaniem się złodziei i ochraniają dom przed negatywnym oddziaływaniem czynników atmosferycznych. Kiedy założyć drzwi dwuskrzydłowe? Dlaczego warto wybrać drewniane drzwi wejściowe?

Drzwi drewniane wejściowe – komfort cieplny oraz solidność

Kupno drzwi zewnętrznych to jedna z najpoważniejszych decyzji, jakie musi podjąć każdy inwestor. Drewniane drzwi zewnętrzne od dziesięcioleci cieszą się dużym uznaniem, ze względu na swoje właściwości oraz solidność. Drewno wygląda wspaniale i można je wykończyć na różne sposoby. Poprawnie wykonane drewniane drzwi zewnętrzne wyróżniają się energooszczędnością i posiadają niewysoki współczynnik przenikania ciepła, co powoduje, iż w domu panuje komfort termiczny, a zarazem opłaty za ogrzewanie są znacznie niższe. Kupując drzwi do mieszkania warto rozważyć modele o przekroju 68 mm ewentualnie 92 mm. Ze względu na swoje parametry dużym popytem wyróżniają się w szczególności ocieplane drzwi zewnętrzne wyprodukowane z drewna trójwarstwowo klejonego – są one odporne na wypaczenia i uszkodzenia mechaniczne, dlatego wyśmienicie nadają się do zabudowy jednorodzinnej. Współczesne wejściowe drzwi drewniane są wyposażone w uszczelki najnowszej generacji.

Drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe na wymiar

Na rynku znajdziemy również drzwi drewniane na wymiar, które są polecane w razie posiadania nieszablonowych otworów na drzwi. Natomiast dwuskrzydłowe drzwi zewnętrzne to propozycja dla osób, które kładą nacisk na nieprzeciętny design. Jeśli poszukujemy dwuskrzydłowych drzwi drewnianych na wymiar, powinniśmy zlecić ich produkcję firmie, która realizuje nietypowe projekty na zamówienie, a równocześnie daje kilkuletnią gwarancję na swoje wyroby. W drzwiach drewnianych można umieścić pięknie prezentujące się szyby, np. witrażowe. Zamawiający mogą również wybierać spośród rozmaitych modeli szyldów. Niezależnie od walorów estetycznych, należy także położyć nacisk na pozostałe przymioty, którymi znamionują się dwuskrzydłowe drzwi wejściowe. Często wyposażone są one w systemy antywyważeniowe, dzięki czemu sforsowanie ich jest utrudnione. Zapewnia to lokatorom znakomitą ochronę. Dwuskrzydłowe drzwi zewnętrzne są wyposażone także trzypunktowy zamek listwowy, a klient może wybrać niski próg drewniany bądź aluminiowy. W dzisiejszych czasach w toku produkcji drewnianych drzwi wejściowych stosuje się najlepszej jakości środki impregnujące, które chronią ich powierzchnię przed niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych.

Adres:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]