Sztylpy oraz czapsy skórzane – niezbędne akcesoria jeździeckie

Dowiedz się więcej o sztylpach na https://horse-trade.pl/pl/c/Czapsy%2C-Sztylpy/26.

Zgodnie z opinią wielu jeźdźców najodpowiedniejszymi butami do jazdy konnej są oficerki – skórzane obuwie z długą cholewą do kolan. I chociaż faktycznie w tym sporcie sprawdzają się znakomicie, to nie są pozbawione wad. Główną z nich jest ich koszt – najlepsze fasony oficerek mogą kosztować około kilku tysięcy złotych. Ponadto, zakładanie oraz jazda w oficerkach może być w znacznym stopniu utrudnione ze względu na konieczność noszenia spodni z grubszego materiału, nie zawsze mieszczącej się w cholewie buta. Tych wad nie posiadają na szczęście sztylpy i czapsy.

Czym się charakteryzują sztylpy i czapsy jeździeckie

Sztylpy i czapsy to elementy zakładane na sztyblety, gwarantujące protekcję pozostałej partii nóg jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze ochraniają jedynie łydkę sportowca, kończąc się na kolanie, natomiast drugie – kończą się dopiero na pachwinie, stanowiąc zabezpieczenie dla nogi na całej długości. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są sporządzane z różnych materiałów. W sprzedaży najczęściej znajdziemy sztylpy i czapsy skórzane, aczkolwiek poza nimi dostępne są także modele wykonane z tworzyw sztucznych lub tkaniny.

Jak kupować sztylpy i czapsy?

Dwa ostatnie warianty cechuje znacznie niższa cena. Skutkiem tego są zalecane dżokejom z okrojonym budżetem oraz dzieciom, które szybko wyrastają z jednego rozmiaru. Warto zauważyć, że czapsy i sztylpy z tkaniny są przewiewniejsze, dzięki czemu lepiej nosi się je wiosną i latem. Okazały wybór sztylp i czapsów znajdziemy w sklepach internetowych – fasony doskonale dobrane do swoich potrzeb kupią więc też jeźdźcy mieszkający w miejscowościach, w których brak dobrze wyposażonego sklepu z artykułami do jazdy konnej.

Adres:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]