Sztyblety czy oficerki – rodzaje butów jeździeckich

Dowiedz się więcej o butach jeździeckich na horse-trade.pl/pl/c/Obuwie/24.

Jeździectwo z roku na rok zyskuje na popularności. Oczywiście nie jest to zadziwiające – szczególnie, jeśli weźmiemy pod uwagę liczne zalety tej dziedziny sportu. Najważniejsze z nich to: ćwiczenie dobrej postury, polepszenie kondycji, a także rozwój wszystkich mięśni. Ponadto ma pozytywny wpływ na samopoczucie: redukuje napięcie, podnosi poczucie odpowiedzialności oraz wspiera zacieśnianie bliskich relacji. Jedak aby całkowicie korzystać z dobrodziejstwa jazdy konnej, powinniśmy odpowiednio dobrać odzież i buty do jazdy konnej. Na co uważać podczas zakupów tych ostatnich?

Buty do jazdy konnej – oficerki a może sztyblety?

Odróżnia się 2 podstawowe typy butów jeździeckich: sztyblety i oficerki. Pierwsze są zdecydowanie krótsze, ponieważ sięgają tylko za kostkę. Oficerki to natomiast buty niezmiernie wysokie, sięgające powyżej kolana. W związku z tym dają ochronę większej powierzchni nogi, redukując niebezpieczeństwo powstawania sińców i zadrapań. Sztyblety są znacznie tańsze, jednak nabywając je warto nie zapominać o tym, by wyposażyć się również w osłonę na nogi – czapsy albo sztylpy.

Z jakich surowców szyje się buty jeździeckie?

Kupując buty jeździeckie, musimy zwrócić uwagę na materiał, z którego zostały one wykonane. Na rynku dostępne jest obuwie zrobione ze skóry i jej rozmaitych imitacji. Skóra jest z pewnością droższa, jednak warto się ją wybrać ze względu na zwiększoną wytrzymałość i możliwość dostosowania się buta do konturu stopy właściciela. Warte uwagi są w szczególności buty cielęcej skóry, która jest miękka i po kilku dniach nabiera docelowy kształt. Bydlęca skóra pod tym względem wypada nieco gorzej, niemniej jednak jej walorem jest przystępna cena.

Adres:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]