Rzeźby do ogrodu mogą zostać ustawione nie tylko na terenach publicznych, ale też na prywatnych posesjach. Jaką techniką się je wykonuje? Kto najczęściej kupuje rzeźby do ogrodu oraz fontanny w formie dekoracyjnej figury?
Rzeźby ogrodowe – nietuzinkowa metoda aranżacji przestrzeni
Rzeźby ogrodowe stają się popularną metodą urozmaicenia prywatnych ogrodów i przestrzeni municypalnej. Współcześnie wysokim zainteresowaniem cieszą się kreatywne rzeźby wytworzone poprzez odlew, których forma jest opracowana w oparciu o preferencje klienta, jego zamiłowania, jak również rozmiar ogrodu. W obszernych powierzchniach doskonale komponują się większe, masywne projekty, które oczarowują swoim majestatycznym stylem. W skromniejszych ogrodach rekomenduje się natomiast ustawianie małych rzeźb. Klienci wybierają między bogatymi wzorami lub wprost na odwrót – zdecydować się na pomniki o surowej formie. Wybór właściwej figury powinien zależeć od charakteru ogrodu oraz tego, jaki rezultat pragniemy ostatecznie uzyskać. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się również oryginalne rzeźby użytkowe, jak np. fontanna ogrodowa. Figury takie są znakomitą formą aranżacji przestrzeni.
Kto kupuje nowoczesne rzeźby ogrodowe?
Rzeźba ogrodowa to odzwierciedlenie artystycznej ekspresji i jest kupowana przez podmioty różnego typu. Wyśmienicie komponuje się na skwerach, gminnych ogrodach, laskach, może również być ozdobą terenu przy urzędzie, uniwersytecie, hotelu, galerii sztuki bądź innym budynku o charakterze komercyjnym lub publicznym. Rzeźb poszukują również klienci indywidualni, którzy pragną nadać własnemu ogrodowi niesamowity klimat. Można wybrać dzieło stylizowane na antyk lub zdecydować się na prostą rzeźbę, która podkreśli współczesny charakter przestrzeni. Modne są także okazałe rzeźby w stylu orientalnym, które będą zachwycającym dopełnieniem ogrodu utrzymanego w stylu japońskim.