Środki do impregnacji drewna na zewnątrz – rodzaje i zastosowanie

Zamów ług do drewna na https://verdeavis.pl/chemia-profesjonalna/pielegnacja-drewna.html.

Środki do ochrony drewna to preparaty wykorzystywane zarówno w przypadku mebli umieszczonych wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Jakie działanie mają impregnaty do drewna i dlaczego należy ochronić nimi drewniane meble?

Wykorzystanie środków do pielęgnacji drewna

Drewno to materiał, który tworzy we wnętrzu przytulną atmosferę. Stanowi ono surowiec popularnie wykorzystywany do produkcji elementów wykończeniowych (podłogi, balustrady, okładziny na schody) oraz mebli. Dostępne na rynku środki do impregnacji drewna chronią surowy materiał przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych – wilgoci czy promieniowania UV, dzięki czemu meble pozostają w nienagannej kondycji przez wiele lat. Doskonałe rezultaty gwarantuje olejowanie i woskowanie drewna, a niesamowite efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie dwie czynności umożliwiają uzyskanie ciekawych efektów kolorystycznych – na przykład odpowiednie wybarwienie drewna dębowego.

Środki do pielęgnacji mebli oraz podłóg drewnianych

Znajdujące się na rynku impregnaty do drewna na zewnątrz wzbogacone są o oleje o niewielkiej zawartości lotnych związków organicznych. Można nimi konserwować deskę tarasową, huśtawki, meble ogrodowe oraz wiele innych elementów. Tymczasem środki wykorzystywane do zabezpieczania i pielęgnacji podłóg nadają im wspaniały blask, co zdecydowanie podnosi estetykę desek. Perfekcyjnie zestawione składniki znajdujące się w impregnatach sprawiają, iż parkiet jest bardziej wytrzymały na zużycie i zniszczenia. Warto niemniej jednak pamiętać, że drewniane parkiety muszą być pielęgnowane w należyty sposób – myte przy pomocy środków na bazie olejów i wosków.

Adres:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]