Niechciane napisy na murach? Użyj środka do mycia elewacji

Środki do mycia elewacji znajdziesz na verdeavis.pl.

Na przestrzeni kilku ostatnich lat problem wandalizmów na ścianach budynków i murach bardzo się nasilił. Na ogół przybierają one postać napisów namalowanych sprayem. Ich wartość artystyczna jest zerowa, oprócz tego zwykle napisy te zawierają treści rasistowskie bądź wulgarne. Nic zatem dziwnego, iż właściciele lub zarządcy budynków robią co w ich mocy, by usunąć je z murów. W tym celu najczęściej decydują się na powtórne pomalowanie ściany – to jednak pochłania mnóstwo pracy i jest dość kosztowne. Inną opcją może być użycie środka do usuwania farby.

Jak działa preparat do czyszczenia elewacji?

Działanie takich preparatów bazuje na czynnikach aktywnych rozpuszczających składniki popularnych farb – w szczególności rozmaitego typu żywice. Ich charakterystyczny skład sprawia, iż środki tego typu pozwalają na czyszczenie także mocno chropowatych powierzchni. Dobre preparaty do usuwania farby nie mają w składzie rozpuszczalników takich jak toluen, które są niebezpieczne dla środowiska i ludzi. Użycie środka do usuwania farby olejnej polega na nałożeniu go na fasadę obiektu – w tym celu trzeba skorzystać z wałka bądź szerokiego pędzla. Po około 60 minutach środek należy opłukać myjką ciśnieniową bądź spłukać wodą.

Dla kogo środki do mycia elewacji?

Środki do czyszczenia elewacji winny znajdować się pod ręką wszystkich ekip sprzątających, które pracują na rzecz wspólnot mieszkaniowych, gdyż to głównie fasady niestrzeżonych bloków są narażone na ewentualne akty wandalizmu. Mały pojemnik środka okaże się przydatny też posiadaczom sklepików, firm czy domów jednorodzinnych. Nabycie środka do usuwania farby olejnej to w porównaniu z koniecznością przemalowania ścian po raz kolejny duża oszczędność – zarówno jeśli idzie o wydatki na kupno farby, jak i czas niezbędny do zrealizowania tej pracy.

Adres:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]