Lonża dla konia – rodzaje i zastosowanie

Jeśli szukasz lonży dla konia, koniecznie wejdź na horse-trade.pl/pl/c/Lonze/142.

Lonża to akcesorium cyklicznie wykorzystywane w czasie nauki jazdy konnej oraz tresur. Jakiego typu lonże dla konia są dostępne w sklepach? Z czego są wytwarzane te sprzęty i gdzie warto ich szukać?

Lonża jeździecka – typy i jej wykorzystanie

Lonża jeździecka to właściwie długa linka, na ogół nieprzekraczająca 5-8 metrów, na której prowadzi się konia w trakcie nauki jazdy i ćwiczenia technik związanych z łapaniem strzemion, utrzymywaniem balansu w siodle, dosiadem, jak również trzymaniem wodzy. Konia prowadzi się po zarysie okręgu, natomiast lonża używana jest do kontroli reakcji zwierzęcia. Narzędzie to służy też artystom cyrkowym oraz woltyżerom do doskonalenia umiejętności i asekuracji wykonywanych trików. Lonża jest ponadto pomocna przy hipoterapii. Z lonżę dla konia korzysta się również w czasie treningu bez jeźdźca – w takim przypadku służy do ćwiczenia młodych koni i zagwarantowania im stosownej dawki aktywności.

Lonża dla konia – gdzie znaleźć produkty znanych firm?

Obszerne spektrum akcesoriów jeździeckich można znaleźć w bogato wyposażonych sklepach online oferujących specjalistyczny ekwipunek w rozważnych cenach. Posiadają one specjalistyczne lonże dla konia od znanych producentów – takich jak Jumptec, Harrys Horse czy Waldhausen. Poszukujesz lonży w brązowym, pomarańczowym, a może błękitnym kolorze? Sklep internetowy Horse-Trade oferuje ogromny wybór produktów, które sprostają oczekiwaniom najbardziej wybrednych entuzjastów jazdy konnej. W ofercie oferowane są produkty wyprodukowane m.in. z nylonu. Lonże wytworzone są z miłego w dotyku, miękkiego materiału i zaopatrzone w obrotowy zaczep.

Adres:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]