Listwa podłogowa – wykończenie paneli i ochrona ścian

Dalsze informacje o listwach podłogowych.

Wydają się niewiele wnoszącym elementem, jednak ich charakter ma duży wpływ na wygląd mieszkania. Listwy podłogowe, bowiem o nich oczywiście mowa, to detale pełniące funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko maskują szczelinę dylatacyjną, ale również umożliwiają estetyczne przeciągnięcie kabli i chronią dolne partie ściany przed uszkodzeniem i zabrudzeniem, co jest ważne szczególnie w pomieszczeniach, po których chodzimy w obuwiu. To z pewnością dostateczny argument, żeby nie lekceważyć ich wyboru i drobiazgowo przemyśleć decyzję o zakupie konkretnego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i imitacje z PVC lub MDF

Drewno to surowiec bardzo wszechstronny, sprawdzający się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie zaaranżowanych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie uwydatnia charakter mieszkania i wspaniale współgra ze stylowymi meblami czy dodatkami – głównie, jeśli mówimy o listwach drewnianych z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla użytkowników z niewielkim budżetem rozsądnym wyborem będą zaś listwy podłogowe wytworzone z MDF bądź PVC, które imitują te wyprodukowane z drewna, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

W pomieszczeniach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu warto zamontować minimalistyczne, geometryczne listwy. Podobnie jak w przypadku standardowych modeli, również i one mogą być wyprodukowane zarówno z litego drewna, jak i innych surowców. Dzisiejsze listwy podłogowe charakteryzują się prostą linią i stonowaną kolorystyką – zwykle w odcieniach beżu, bieli lub szarości, choć dostępne są nawet listwy fioletowe i czerwone. Listwa podłogowa może mieć także niecodzienny kolor, jeśli kupimy białą wersję i sami pomalujemy dowolną farbą.

Adres:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]