Lampy solne i ich właściwości zdrowotne

Lampy solne w ostatnich czasach uzyskały rozległą popularność. Należy przyznać, iż są niezmiernie estetycznym dodatkiem do wnętrz, zapewniającym nastrojową aurę. Jakkolwiek czy wiesz, iż korzystanie z lamp solnych ma prawo przynosić także korzyści rekonwalescencyjne?

Lampy solne – charakterystyka

Lampy solne to nie wyłącznie śliczne dekoracje wnętrz mieszkalnych, lecz także urządzenia oparte na naturalnym surowcu – soli himalajskiej. Lampy solne są skonstruowane z brył soli, wydobytych z kopalni, a potem wydrążonych, by pomieścić wewnątrz żarówkę. Najczęściej bryły lamp solnych umieszcza się na drewnianych podstawkach. Kiedy lampa jest włączona, nadaje ciepłe, delikatne światło, komponując sympatyczną atmosferę w pomieszczeniu.

Zasada działania lamp solnych

Funkcjonowanie lampy solnej opiera się na zjawisku jonizacji powietrza. Sól himalajska jest bogata w jony ujemne, a pod wpływem ciepła emitowanego przez lampę, jony ujemne są wyzwalane do otoczenia. Naturalnie dlatego lampy solne określane są naturalnymi jonizatorami atmosfery. Jony ujemne mają zdolność przyciągania cząsteczek zanieczyszczeń powietrza, takich jak kurz lub mikroorganizmy. Po przyciągnięciu ich do siebie, jony opadają na podłogę, oczyszczając równocześnie powietrze w pomieszczeniu. To naturalne oczyszczanie powietrza może przynieść ulgę ludziom cierpiącym na alergie lub ewentualnie kłopoty z układem oddechowym.

Jakie właściwości zdrowotne posiada lampa solna?

Wśród korzyści z korzystania z lamp solnych z reguły wymienia się: poprawę jakości powietrza w pomieszczeniu – oczyszczone powietrze ma prawo przynieść ulgę osobom z problemami alergicznymi, astmą lub innymi chorobami układu oddechowego, korzystny wpływ na nastrój – ciepłe światło, emitowane przez lampy solne, stwarza miłą atmosferę, służąc relaksowi oraz redukcji napięcia, poprawa koncentracji – uważa się, iż jony ujemne, wydzielane przez lampę solną, posiadają potencjał poprawy koncentracji oraz skupienia, neutralizację tzw. elektrosmogu – niektórzy twierdzą, iż jony ujemne przekazywane przez lampę solną neutralizują działanie elektrosmogu, inaczej zanieczyszczeń generowanych przez sprzęty elektryczne. Jak więc widzisz – lampy solne to nie wyłącznie wzięte dodatki do mieszkalnych wnętrz, ale również możliwe źródło wigoru i właściwego samopoczucia.

Adres:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]