Lampy solne – estetyczne i naturalne ozdoby domu

Zobacz, gdzie kupić lampę solną.

Nieduże dekoracje z minerałów i kamienia od lat zajmują miejsce na naszych półkach. Sprowadzamy je z rozlicznych wypraw po Europie, a niekiedy nabywamy pod wpływem impulsu, gdyż pasują do stylu, w jakim zaprojektowane jest wnętrze. Rzadko jednakże są to rzeczy funkcjonalne – najczęściej służą jako zwyczajne dekoracje. Minerałem, którego można jednakże użyć do wykonania obiektów używanych każdego dnia, jest sól kamienna. Produkuje się z niej przede wszystkim lampy, ale to nie wszystko.

Lampa solna – każda z nich jest jedyna w swoim rodzaju

Lampy solne są ładne i bez większego trudu dopasujemy je do wystroju wnętrza, bowiem są sprzedawane w trzech kolorach (szarym, różowym, białym) i w wielu ich zabarwieniach. Wszystkie lampy solne są niepowtarzalne, dlatego że nie ma kamieni o takich samych kształtach ani siatce krystalizacji. Ogromnie modne są lampy solne, których klosze wyróżniają się nie naruszoną, nie obrobioną powierzchnią. Coraz częściej jednakże rzemieślnicy parający się sporządzaniem owych lamp, nadają im przeróżne formy, na przykład sześcianu albo walca.

Lampa solna a produkcja jonów ujemnych

Powszechnie wierzy się, że lampy solne mają pozytywny wpływ na nasze samopoczucie. Przypisuje się im głównie właściwość jonizacji powietrza, to znaczy wytwarzania anionów, które równoważą te produkowane przez wszechobecna elektronika. Aniony poprawiają jakość powietrza i ułatwiają swobodne oddychanie między innymi osobom cierpiącym na na astmę czy alergię. Światło, jakie dają te lampy, jest przyjemne i uspokajające, toteż rekomenduje się kupienie ich ludziom cierpiącym na brak snu lub stres, gdyż z ich pomocą można szybciej się odstresować. Ale z brył soli nie wytwarza się tylko lamp solnych. Robi się z nich także pojemniki na drobiazgi i cudowne świeczniki, a pokaźne bloki z soli himalajskiej używa się w gastronomii i aranżacji mieszkań.

Adres:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]