Kompatybilne kapsułki do ekspresu Nespresso i ich różnorodność

Tu zaopatrzysz się w kapsułki do ekspresu Nespresso.

Kapsułki do Nespresso są jednymi z najstarszych na rynku. Zostały opatentowane w Szwajcarii już w połowie lat 70-tych XX w. i od tego czasu stopniowo pozyskiwały kolejnych miłośników. W tej chwili jest to marka znana na całym świecie, a urządzenia z tym systemem wykonuje wiele uznanych firm.

Czy można kupić zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso?

Postanawiając o zakupie ekspresu opartego o system Nespresso, wiele osób zastanawia się, czy będzie zmuszona wyłącznie do zakupu kapsułek do kawy od jednego producenta. To bezpodstawna obawa. Patent na ten typ kapsułek wygasł 2012 r. więc w tej chwili w sprzedaży dostępnych są dziesiątki różnorodnych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, umożliwiających cieszenie się napojami o interesujących kompozycjach smakowych. Jedną z szeroko znanych i rozpoznawanych w Polsce marek jest Lavazza, wytwarzająca kapsułki z kawą Armonico i Delicato o umiarkowanej intensywności, zawierające kompozycję kaw arabika z Ameryki Północnej, oraz bogate w smaku kapsułki Vigoroso i DecaRicco oparte na połączeniu robusty i arabiki. Kolejnym znanym włoskim producentem kawy w kapsułkach Nespresso jest IlCafeItaliano, autor głębokich w smaku mieszanek arabiki i robusty o nazwach zapożyczonych od włoskich miejscowości, czyli Trieste, Firenze, Venezia oraz Roma. Zależnie od wybranego smaku, w tych kawach da się wyczuć aromaty czekolady, palonego drewna czy orzechów laskowych. Inni poważani włoscy producenci, produkujący zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso to m.in. Diemme (kawy Mente, Spirito Della Tanzania czy bezkofeinowa Cuore) i Italian Coffee (Caffè Macchiato Cortado, Mokaccino, Sambuca, Amaretto, Arabic czy Intense).

Zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso także od rodzimego producenta

Kapsułki kompatybilne z Nespresso produkuje także rodzima firma Cafe Rene, specjalizująca się w kawie espresso. Wytwarza ona kawy o intensywnym smaku, np. Ristretto, Lungo czy Milano, w tym również kawy aromatyzowane – Vanilla, Chocolate, Hazelnut oraz Carmel.

Opakowania obecne w większości sklepów mieszczą na ogół 10 szt kawy w kapsułkach. Jednak dla klientów, zamawiających kawę hurtowo, kilku producentów również zestawy po 50 lub 60 kapsułek, które pozwalają znacznie obniżyć cenę napoju. W przypadku, kiedy kupujący ma obawy, czy dany produkt jest kompatybilny z posiadanym przez niego ekspresem, zanim wyśle zamówienie powinien zwrócić się po uzupełniającą informację do prowadzącego sklep.

Adres:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]