Czy rękawice na motor są niezbędne kierowcy?

Zakup rękawic na motor jest zazwyczaj najniższym wydatkiem na liście zakupów motocyklisty, jednak ich stosowny wybór jest nadzwyczaj ważny. Liczni specjaliści uważają, iż są one wręcz podstawowym – obok, rzecz jasna, kasku – elementem motocyklowego ekwipunku. Podczas wypadku ludzie automatycznie wyciągają przed siebie dłonie, zatem to one przyjmują większość energii uderzenia. Rękawice na motor powinny więc ochraniać dłonie, ale również muszą gwarantować im odpowiednią swobodę ruchu w czasie jazdy. Ich wybór nie jest więc łatwym zadaniem. Na co wypada zwrócić uwagę przy ich zakupie? Jak wybrać model, który będzie adekwatny do panujących w tym momencie warunków?

Rękawice na motor – najważniejsze rodzaje

Szukając rękawic na motor, wskazane jest zastanowić się przede wszystkim nad tym, w jakich okolicznościach będziemy ich używali. Wyróżnia się kilka typów rękawic motocyklowych. Rękawice sportowe przystosowane są przede wszystkim do wymogów kierowców lubiących szybką jazdę. Jeśli jednak preferujemy spokojniejszy styl jazdy, warto postawić na rękawice miejskie bądź turystyczne (te drugie zostały uszyte tak, aby zagwarantować najwyższy komfort w czasie wielokilometrowych tras). Motocykliści jeżdżący poza szlakiem, powinni za to zdecydować się na rękawice cross/enduro, które przeznaczone są do dość wolnej jazdy na miękkiej nawierzchni i nie powinny być stosowane do poruszania się po asfalcie. Poza tym całkiem innym typem rękawic są przeciwdeszczowe rękawice motocyklowe, które gwarantują ciepło i bezpieczeństwo dłoni w niekorzystnych warunkach pogodowych.

Rękawice na motor – kevlar, skóra i inne trwałe surowce

Przy wyborze rękawic na motor należy koniecznie mieć na uwadze to, z czego zostały one zrobione. Zalecamy te wykonane ze skóry – przeważnie kangurzej, bydlęcej bądź koziej, a również te wzmocnione kevlarem i pozostałymi tkaninami o zwiększonej wytrzymałości. Można także zaopatrzyć się w użyteczne akcesoria do rękawic motocyklowych. Są nimi m.in. wkładki, które umożliwią komfortową jazdę też w chłodniejsze dni.

Adres:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]