Buty miejskie i do jazdy ekstremalnej – obuwie motocyklowe i jego przeznaczenie

Zamów motocyklowe buty na https://www.legato-motocykle.pl/pol_m_Dla-Motocyklisty_Buty-motocyklowe-101.html.

Buty na motor, tak jak i inne elementy ubioru dla kierowców jednośladów, fenomenalnie się prezentują i na pewno wiele osób chciałoby je kupić z uwagi na sam ich wygląd. Jednak ich głównymi funkcjami są podwyższenie komfortu jazdy, ułatwienie kontroli nad motorem oraz zapewnienie ochrony goleni i stopy podczas ewentualnego wypadku.

Rodzaje butów na motor

Kłopot z tym, jakie buty na motocykl będą najlepsze, miewają nie tylko początkujący kierowcy, ale również osoby od jakiegoś czasu zainteresowane jazdą na motorze. W sklepach z ubraniami i dodatkami dla motocyklistów dostaniemy kilka rodzajów butów. To głównie:
1. Buty szosowo-turystyczne przeznaczone do jazdy turystycznej, czyli na dłuższych dystansach. Sięgają ponad kostkę, nierzadko do połowy łydki i wytworzone są z tworzyw ochraniających nogę przed zamoknięciem.
2. Buty crossowe czyli sportowe buty zaprojektowane do jazdy ekstremalnej, na torach wyścigowych i drogach ekspresowych, gdzie prawdopodobieństwo wypadków oraz urazów jest znacznie większe. Buty na motocykl sportowy mają odpowiednie zabezpieczenia redukujące niebezpieczeństwo złamania kości śródstopia bądź goleni i obtarć skóry. To obuwie jest wysokie, sztywne i niełatwo się w nich przemieszczać na piechotę.
3. Buty miejskie to buty krótkie, sięgające tylko do kostki, które są doskonałe na spokojną, nie za jazdę rekreacyjną w terenie zabudowanym, gdzie ryzyko udziału w wypadku jest mniejsze, zatem też ochrona stopy nie jest w nich kluczową cechą. Ich atutem jest natomiast nadzwyczajna wygoda, dzięki czemu podobnie dobrze sprawdzą się też wtedy, gdy nie jedziemy na skuterze bądź motorze.

Obuwie motocyklowe – wybierz je z głową

Wybierając buty na motocykl trzeba najpierw ustalić, jakie mają mieć ogólne zastosowanie – wykorzystanie butów miejskich na trasie może skończyć się ciężkimi obrażeniami w razie rozbicia motocykla, z kolei buty crossowe noszone wyłącznie do jazdy po ulicach miast, będą może wyglądały doskonale, ale miłośnik jednośladów nie będzie miał w nich poczucia wygody. Funkcją obuwia motocyklowego, zresztą jak pozostałych części ubrań dla motocyklisty, jest podniesienie bezpieczeństwa jazdy i ochrona zdrowia kierowcy, z tej przyczyny jakość wykonania i użytych w nim surowców jest ogromnie istotna. Kupujmy wobec tego buty motocyklowe uznanych producentów. W razie niepewności należy zawsze skorzystać z pomocy bardziej doświadczonego kierowcy lub zapytać o nią pracownika sklepu, w którym chcemy dokonać zakupu obuwia.

Adres:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]