Aparat do masażu uciskowego – możesz go mieć w swoim domu!

Chcesz zamówić aparat do drenażu limfatycznego w domu? Powinieneś odwiedzić tę stronę.

Drenaż limfatyczny to technika masażu, której zadaniem jest poprawienie obiegu chłonki w organizmie. Drenaż ręczny opracowano w Danii w trzeciej dekadzie XX w. – to różne chwyty terapeutyczne, jak np. ruchy pompujące oraz obrotowe, których siłę i częstotliwość fizjoterapeuta dostosowuje indywidualnie do stanu zdrowia pacjenta oraz miejsca ucisku.

Aparat do drenażu limfatycznego – zabieg presoterapii bez pomocy masażysty

W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów często wykorzystywane są urządzenia do drenażu limfatycznego, które odtwarzają masaż wykonywany ręcznie. Taki sprzęt to specjalne mankiety podzielone na komory, które wsuwa się na obrzękłe kończyny górne albo dolne. Poprzez wtłoczenie powietrza w poszczególne przegrody urządzenie uciska kończynę, wspomagając tym samym krążenie limfy. Istnieje wiele zaleceń do poddania się zabiegowi presoterapii. To m.in. zastoje oraz obrzęki limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki powstałe w wyniku urazów lub obrzęki pooperacyjne (np. po operacji mastektomii czy też tarczycy). Korzysta się z niego też w zabiegach estetycznych – jako pomoc w niwelowaniu cellulitu czy wspomagająco podczas procesu odchudzania. Presoterapia stała się też bardzo popularna wśród sportowców, głównie jako zabieg regeneracji po podwyższonym wysiłku.

Domowy aparat do masażu limfatycznego

Szerokie możliwości użycia urządzeń do masażu uciskowego wpłynęło pozytywnie na progres tych aparatów. Teraz osoby często stosujące tę formę masażu mogą wykonać zabieg w domu, za pomocą nowoczesnych urządzeń Move4, Move6 oraz Move8 marki CarePump. Domowe urządzenia do masażu uciskowego tego producenta cechują parametry podobne do sprzętu używanego w gabinetach fizjoterapeutycznych. Cyfra z nazwy modelu świadczy o liczbie komór znajdujących się w rękawach – więcej przegródek to skuteczniejszy zabieg presoterapii. Aparaty CarePump nie zabierają wiele miejsca oraz są dość lekkie, dlatego bez problemu można wziąć je w podróż, np. na zagraniczny turniej sportowy.

Co istotne, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego powinno być koniecznie omówione z lekarzem. Nie rekomendujemy postanawiać o tym samemu, ponieważ występują przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego masażu (to między innymi miażdżyca czy choroba nowotworowa, które warto wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]