Panele podłogowe – sprawdź, jak montować podłogi drewniane

Zobacz, gdzie zamówić panele drewniane.

Panele podłogowe wyglądają niemal tak, jak drewniane podłogi, a kosztują dużo mniej. Niskie ceny to tylko jedna z wielu dobrych stron paneli podłogowych – ich ułożenie jest wszak dziecinnie proste, więc wszyscy poradzimy sobie z tym bez korzystania z usług profesjonalistów. W jaki sposób zatem układać panele podłogowe?

Przygotuj grunt pod panele podłogowe

Panele podłogowe najlepiej montować na suchym gruncie – poziom wilgoci nie powinien przekroczyć 3%. Warto pamiętać również o oddzieleniu ich od podłogi – najlepiej nada się do tego folia paroizolacyjna o gramaturze minimum dwóch dziesiątych milimetra i wełna kamienna. Po ich kupieniu nie odpakowuj paneli – najlepiej zrobisz, czekając czterdzieści osiem godzin – dzięki temu pozbędą się nadmiaru wilgoci. Wszystko już na swoim miejscu?

ABC układania paneli podłogowych

Teraz najważniejsza wskazówka – panele podłogowe powinieneś montować zaczynając od rogu pokoju. Bezpośrednio wyjęciu ich z paczki, upewnij się, czy nie są uszkodzone, bowiem potem możesz mieć problemy z ich zwrotem. Zadbaj też o temperaturę podłogi – dopuszczalna wartość wynosi piętnaście stopni Celsjusza. Pamiętaj, by montować je wertykalnie do źródła światła, a w niezbyt szerokich pomieszczeniach – zgodnie z orientacją fasad. Połączysz je używając specjalnych klików – to bezawaryjne i nadzwyczaj proste rozwiązanie.

Pamiętaj o szczelinach przy ścianach

Tak, jak inne wyroby z drewna, panele podłogowe rozszerzają się w zależności od zmian klimatu w domu. Pamiętaj zatem o szczelinach dylatacyjnych o rozmiarze minimum dziesięciu milimetrów, do których zamaskowania mogą posłużyć listwy podłogowe.

Adres:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]