Fotele do grania – wydatek, który zapewni komfort gamerom

Przeglądając katalogi salonów meblowych coraz częściej natykamy się w ich ofercie na sekcje przedstawiające fotele komputerowe dla graczy. Gros klientów przeważnie nie pojmuje różnic między fotelami do grania a fotelami do pracy przy komputerze, jednak prawdziwi gamerzy są świadomi, iż dobry fotel gamingowy jest niezbędny, gdyż wyraźnie zwiększa komfort gry.

Krzesła gamingowe – trwałość, stabilność i możliwość dostosowania

Przez ostatnie trzydzieści lat gry komputerowe zdobyły niesamowitą popularność i ekspresowo wyprowadziły się z salonów gier do domów graczy. Zaistniał także e-sport i coraz liczniejsza grupa osób nie tylko po prostu włącza gry dla rozrywki, ale wręcz spędza przed ekranem komputera kilkaset godzin rocznie trenując do nadchodzących zawodów. Z tego też powodu konieczne im są precyzyjnie zaprojektowane fotele gamingowe, których głównym zadaniem jest zagwarantowanie graczom solidnego podparcia przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnego komfortu w trakcie wielogodzinnych sesji. Na co więc zwrócić uwagę szukając fotela dla gracza? Przede wszystkim zobacz, w jakim stopniu umożliwia on dostosowanie elementów wpływających na jego funkcjonalność, t.j. wysokość siedziska, zagłówka i podłokietników, rozkład poduszek na odcinku piersiowym i lędźwiowym oraz kąt maksymalnego i minimalnego odchylenia oparcia. Ważne są też surowce z jakich wyprodukowane zostało takie krzesło – musi być stabilne, wytrzymałe na duże obciążenia, a na powierzchniach stykających się ze skórą gracza (np. na zagłówkach) musi być osłonięte materiałem, który nie wywoła zaczerwienienia ani obtarcia skóry.

Z czego biorą się różnice cen krzeseł dla graczy?

Cena krzesła gamingowego jest wysoka – koszt zakupu najtańszych foteli tego rodzaju oscyluje w okolicach 400 zł, natomiast w przypadku modeli od prestiżowych producentów może znacznie przekroczyć 1000 zł. Z czego bierze się taki wachlarz cen? Tańsze modele krzesła gamingowe z reguły mają nieznaczną możliwość regulacji i są wytworzone z tworzyw niższej jakości, jednakże bez problemu zaspokoją oczekiwania osób, które spędzają przed komputerem po kilkanaście godzin tygodniowo. Modele zaprojektowane dla profesjonalnych graczy dają szeroki zakres regulacji istotnych elementów, są często pokryte bardzo wytrzymałą prawdziwą skórą, są w stanie udźwignąć ogromne obciążenie (nawet do 200 kg!), jak również mają dodatkowe udogodnienia, jak podnóżki, skrytki na drobiazgi bądź zaczepy na słuchawki.