Wywóz i utylizacja starych mebli

Jeżeli chcesz zlecić odbiór starych mebli, skieruj się na maxgruz.pl.

Każdy z nas z pewnością doskonale zdaje sobie sprawę z problemu, jakie tworzą rzeczy, których od dawna już nie używamy, a których z różnych względów nie potrafimy wyrzucić. Najczęściej przestawiamy je do komórki lokatorskiej, na poddasze czy też do piwnicy, żeby nie zagracały przestrzeni mieszkaniu. Kłopot jednak w tym, że po kilku miesiącach także te schowki robią się na tyle ciasne, że codzienne ich użytkowanie bywa utrudnione. Dopiero to popycha większość z nas do przeprowadzenia skrupulatnego sprzątania, będącego okazją do tego, żeby uwolnić się od nazbieranych przedmiotów. Takie duże porządki nierzadko urządzamy też, kiedy otrzymujemy w spadku po kimś mieszkanie albo kupujemy zaniedbaną nieruchomość. Trzeba więc mieć pojęcie, co zrobić ze uzbieranymi przedmiotami i jak błyskawicznie wywieźć stare meble z domu, poddasza i piwnicy.

Wywóz mebli – co z nimi zrobić?

Śmieci takie jak połamane panele ścienne lub podłogowe, sprzęty elektroniczne, połamane meble czy fragmenty stolarki okiennej nie mogą trafić do kontenera przeznaczonego na odpady komunalne. Jeżeli chcemy się ich pozbyć, do wyboru mamy parę rozwiązania. Pierwsze to przewiezienie ich na własną rękę do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u – wymaga to jednak posiadania odpowiednio dużego samochodu. Drugie to poczekanie na gminną zbiórkę takich śmieci. Te przeprowadzane są zwykle raz w miesiącu – do czasu zbliżającej się zbiórki musimy więc zagospodarować miejsce na zdeponowanie odpadów o pokaźnej objętości. Najlepsze jest ostatnie wyjście – wynajęcie kontenera na odpady, który po napełnieniu odwiezie odnajmujące go przedsiębiorstwo. Zadba ono też o zgodny z prawem recykling jego zawartości. Podmioty wynajmujące kontenery częstokroć świadczą też fachową pomoc przy sprzątaniu piwnicy, poddasza lub całego domu.

Utylizacja starych mebli – na czym polega?

Stare meble, o ile będą przekazane do PSZOK-u lub podmiotu trudniącego się utylizacją zawodowo, wcale nie muszą być trafić na składowisko lub być spopielone. Po rozebraniu ich na elementy składowe i posortowaniu ich wedle materiału, z którego zostały wytworzone, mogą zostać po raz kolejny przetworzone, dzięki czemu przyczynią się do wyprodukowania nowych rzeczy. Utylizacja starych mebli, a konkretnie drewna, z którego w większości są one wytworzone, sprowadza się zwykle do ich przekształcenia w płyty wiórowe, które potem mogą posłużyć do produkcji kolejnych szaf, krzeseł albo półek.

Adres:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]