Wynajem detektywa

Czym zajmuje się detektyw? Ten zawód rozwija się już od XIX wieku, a stosowanie wybitnych i fascynujących metod dedukcji odbiło swój ślad w literaturze czego przykładem jest na przykład postać Sherlocka Holmesa. Fraza “detektyw” pochodzi z łaciny i oznacza „odkrywać”, „wykrywać”, „wyjawić”.
Praca detektywa opiera się na prowadzeniu śledztwa, podczas którego posługuje się rozumowaniem logicznym i rozmaitymi niejawnymi metodami dochodzenia. W oparciu o dowody, fakty i przesłanki przeprowadza proces dedukcji co ma na celu dojście do prawidłowych konkluzji. Prywatny detektyw nawet prowadząc rozpoznanie zdarzenia dla klientów musi posiadać licencję, gdyż jego zeznania mogą mieć duże znaczenie w sprawach sądowych czy dochodzeniach policji.

Zakres pracy detektywa

Korzystanie z usług prywatnych detektywów staje się coraz bardziej powszechne. W dzisiejszych czasach biura detektywistyczne prowadzone są w sposób odpowiedzialny i kompetentny, gdzie każda charakterystyczna przesłanka czy wiadomość od klienta ma znaczenie. Główny zakres takiej działalności to zbieranie wrażliwych, tajnych informacji często dotyczących procesów karnych i cywilnych, poszukiwanie mienia, osób zaginionych lub ukrywających się, ustalanie wiarygodności świadków i aktów, zdolności płatniczych i ubezpieczeniowych. Duże zapotrzebowanie na detektywów wynika z tego, że zdarzają się sytuacje, gdy jesteśmy oszukiwani, a jako strona poszkodowana trudno jest uzasadnić nasze racje i motywy. By chronić własne interesy wiele oszustw jest maskowanych, a oświadczenia osób postronnych i świadków są przeinaczone. Tylko detektyw potrafi ustalić jednolitą wersję i dojść do prawdy.