Współpraca z biurem rachunkowym – to się opłaca

Potrzebujesz pomocy specjalistów z biura rachunkowego Katowice? Dobrze trafiłeś! Odwiedź brabis.pl.

Dopilnowanie księgowości w niewielkich przedsiębiorstwach jest zazwyczaj powodem niemałych problemów. Mikroprzedsiębiorstwa zazwyczaj nie są w stanie przyjąć specjalistyksięgowego na etat, a ich właściciele nie zawsze umieją odpowiednio zarządzać finansami. Szczęśliwie wyjście z tej sytuacji jest łatwiejsze niż sądzi wielu czytelników – wystarczy tylko zdecydować się na skorzystanie z usług świadczonych przez biuro rachunkowe. Jakie jednak korzyści w ten sposób zyskamy? Jak otrzymać gwarancję tego, iż poziom współpracy będzie satysfakcjonujący?

Współpraca z biurem rachunkowym – wygoda oraz oszczędność czasu

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy zdecydować się przede wszystkim ze względu na dobro finansów. Jeśli powierzymy finanse przedsiębiorstwa specjalistom, otrzymamy pewność, iż możliwe kontrole fiskusa nie zakończą się wystawieniem grzywien. Pomoc świadczona przez biuro rachunkowe to też oszczędność pracy i pieniędzy – nie trzeba troszczyć się o rachunkowość samemu, ani przyjmować do pracy specjalisty na stałe. Należy także wspomnieć o swobodzie, jaką daje taka współpraca. Współcześnie nie ma już potrzeby codziennie jeździć osobiście do biura rachunkowego, ponieważ wiele spraw można uzgodnić z opiekunem naszego przedsiębiorstwa za pośrednictwem e-maila.

Jak wybrać biuro rachunkowe?

Wybierając biuro rachunkowe nie można sugerować się jedynie kosztami obsługi – dziwnie niskie ceny usług często zwiastują ich niezadowalającą jakość. Przy wyborze biura rachunkowego dowiedzmy się, czy jego eksperci mają odpowiednie uprawnienia, np. certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wystawiało Ministerstwo Finansów do 2014 roku albo certyfikat księgowego wydawany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej. Dobrze również, jeśli biuro rachunkowe poza doradztwem z obszaru finansów, oferuje dodatkowo usługi kadrowe, między innymi przygotowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, prowadzenie akt osobowych pracowników czy wyliczanie podatku dochodowego osób zatrudnionych.

Adres:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]