Tracisz włosy? Dowiedz się, na czym polega mikropigmentacja skóry głowy

Utrata włosów jest skutkiem licznych czynników i może ujawnić się na rozmaitych obszarach ciała. Jednakże jeśli łysienie dotyka skóry głowy, a więc miejsca które zawsze jest widoczne i które nie tak łatwo schować przed spojrzeniem osób postronnych, może to spowodować niską samoocenę i źle wpłynąć na samopoczucie.

Czego następstwem jest wypadanie włosów?

Włosy tracimy regularnie. Każdego dnia wypada ich mniej więcej około sto sztuk i jest to liczba, której prawdopodobnie nie zauważamy. Wiele faktorów może jednak zauważalnie przyspieszyć proces wypadania włosów. Łysieniemiewa podłoże medyczne, jak przykładowo łysienie plackowate czy androgenowe, jakkolwiek jednakowo istotny wpływ na jego wzmożenie mają nasze własne nawyki. Wypadanie włosów może być rezultatem kiepskiej diety, niepoprawnie lub zbyt często przeprowadzanego farbowania lub rozjaśniania włosów oraz niepoprawna ich pielęgnacja. Widoczne oddziaływanie na włosy ma też stres, jaki odczuwamy z przeróżnych powodów. Stres wywołuje łysienie na tle nerwowym, a w ekstremalnych sytuacjach doprowadza wręcz do tego, iż osoba mimowolnie sama wyrywa włoski z głowy czy z twarzy i ostatecznie trwale niszczy ich mieszki.

Mikropigmentacja skóry jako alternatywa dla transplantacji włosów

Przeszczep umożliwia odbudowę włosów po kompletnym ich wypadnięciu oraz leczenie rzadkich włosów. Taki zabieg jednak pociąga za sobą spore koszty i nie wszyscy pacjenci mogą sobie na niego pozwolić. Ale jest alternatywne rozwiązanie – „tatuaż” włosów, który z biegiem lat zyskuje coraz większe uznanie. To zabieg mikropigmentacji medycznej polegający na maskowaniu braków we włosach poprzez wprowadzenie w płytkie warstwy skóry głowy pigmentu, który wygląda jak nieznacznie odrośnięte włosy. W ten sposób w przypadku rzadkich włosów osiąga się efekt bujniejszej fryzury, a na całkowicie łysej skórze – efekt bardzo krótkiej fryzury. Fakt, iż skóra nie jest pokryta prawdziwymi włosami jest właściwie niedostrzegalny i da się to wykryć dopiero po bezpośrednim dotknięciu skóry. Wypada napomknąć, iż mikropigmentacja nie jest zabiegiem leczniczym i nie przyczyni się do pojawienia się zdrowych włosów. Z kolei pigment wraz z regeneracją skóry stopniowo blaknie i przeważnie po 12 miesiącach niezbędne jest ponowne wykonanie zabiegu.

Adres:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]