Statuetki na zamówienie – gdy chcemy wyróżnić wybitne jednostki

Prestiż przeróżnych nagród oraz plebiscytów zależy od kilku elementów. Jednym z decydujących jest m.in. to, jakie odznaczenie dostaje nagrodzona nimi osoba. Świetnym tego mogą być statuetki wręczane laureatom różnych nagród z dziedziny kultury. Wszyscy dobrze znają wygląd polskich Orłów czy Złotej Palmy. Równie uznane są wyróżnienia dla sportowców – np. Puchar Davisa czy Kryształowa Kula. Powinni o tym pamiętać pomysłodawcy wszystkich wydarzeń sportowych oraz kulturalnych chcący, żeby te zarazem prężnie się rozwijały i szybko wypracowały swoją renomę. Zwłaszcza, że zlecenie wykonania niepowtarzalnych statuetek okolicznościowych jest obecnie nadzwyczaj łatwe.

Statuetki okolicznościowe – nagrody wręczane wybitnym osobom od stuleci

Statuetki jako forma lauru przyznawanego sławnym osobom wygrywającym w przeróżnych zawodach zręcznościowych lub konkursach artystycznych znane były już w czasach starożytnych. Szerokim uznaniem cieszyły się oczywiście w antycznej Grecji oraz w korzystającym z jej dziedzictwa Cesarstwie Rzymskim. W następnych stuleciach ich znaczenie wyraźnie zmalało, by odbudować się około dwóch stuleci temu. Współcześnie ordery, puchary oraz statuetki stanowią dość ważną część kultury praktycznie każdego społeczeństwa, a liczne z nich ma rangę internacjonalną – tu jako przykład należy przytoczyć m.in. Medale Noblowskie przyznawane corocznie uznanym aktywistom na rzecz pokoju, naukowcom i literatom, jak również Oscary za dokonania w obszarze filmu.

Statuetki metalowe – jak zamówić?

Wykonanie różnego rodzaju statuetek pamiątkowych można łatwo zlecić rzeźbiarzom albo – jeśli interesują nas przede wszystkim statuetki metalowe i dysponujemy już przygotowanym szkicem – u fachowców specjalizujących się w odlewnictwie. Rodzajów statuetek okolicznościowych jest sporo, jednakże największym zainteresowaniem cieszą się figurki z brązu. Naturalnie nie bez powodu – ich produkcja jest nie jest droga, a zarazem prezentują się one cudownie, czym znacznie podnoszą prestiż różnego typu konkursów i turniejów sportowych.