Regulacja okien – czy taka usługa jest zalecana?

Jeżeli chcesz zlecić regulację okien Warszawa, kliknij w to miejsce.

Regulacja okuć okiennych, potocznie zwana regulacją okien, to usługa, jaka ma być wykonywana zawsze, kiedy pojawiają się problemy z zamykaniem okna, a także przed sezonem letnim i zimowym – aby należycie ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, z jakiej przyczyny jest to istotne!

W jakim celu przeprowadza się regulację okien?

Regulacja okien nie tylko zezwala ustawić optymalną szczelność okna, jednakowoż też zapobiega wypaczeniom oraz defektom ramy.
Rozróżnia się dwa typy regulacji okien (a od początku do końca mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy rodzaj to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak zwana regulacja zima/lato, jaka wpływa na szczelność okna, a w następstwie tego na wentylację lokalu mieszkalnego. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, czyli zwiększając docisk skrzydła do ramy okiennej, by przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej należałoby zmniejszyć, aby okno przepuszczało więcej powietrza.
Drugi typ to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła wywołuje komplikacje z zamykaniem okna lub ewentualnie działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła zezwala je wykluczyć.

Jak wielokrotnie powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak bez trudu się domyślić na bazie podanych wyżej informacji, regulację okien winno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim i zimowym.
Jeśli niemniej jednak pojawiają się trudności z zamykaniem okna czy też klamka stawia opór, należałoby dodatkowo wezwać ekspertów od regulacji okien, którzy poprawią pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]