Przygotuj się do współpracy z architektem

Skorzystaj ze wsparcia architekta Kraków.

Budowa domu to bez wątpienia najważniejsza rzecz dla wszystkich z nas. Warto zatem dokładnie to zaplanować oraz skorzystać wtedy z usług specjalistów. Największy wpływ na to, jakie efekty przyniosą nasze wysiłki, wywrze niewątpliwie projekt budynku. Mamy szansę co prawda kupić gotowy projekt, ale chcąc zyskać pewność, że budynek okaże się taki jak chcieliśmy, powinniśmy poprosić o poradę architekta. Z uwagi na fakt, że wielu z was nie zdaje sobie sprawy, czym rzeczywiście się zajmuje, należy napisać o tym kilka zdań.

Czym zajmie się architekt?

To, czy realizacja zaspokoi konkretne potrzeby, zależy szczególnie od przebiegu spotkania z architektem. Zwracając się do architekta musimy wiedzieć, jakich zalet oczekujemy po budowanym domu oraz umieć przekazać mu to. Powinniśmy również zaznajomić się z najważniejszymi ustawami dotyczącymi budownictwa – dzięki temu bez problemu się porozumiemy z architektem. Nie powinniśmy rzecz jasna się stresować, gdyż w przypadku problemów możemy liczyć na jego poradę.

Architekt stworzy projekt wykonawczy i budowlany

W pierwszej kolejności architekt opracuje projekt budowlany. To ten dokument będzie rozpatrzony przez urzędy przed daniem nam pozwolenia na rozpoczęcie inwestycji. Muszą być w nim zawarte rozwiązania, na jakich będzie oparta nasza inwestycja. Projekt wykonawczy wykorzystamy zaś do znalezienia ekipy budowlanej oraz okaże się niezbędny do zatwierdzenia budowy. Zawartość obu projektów ustalają właściwe przepisy.

Adres:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]