Obiad wigilijny w firmie – usługa cateringu świątecznego coraz popularniejsza

Dowiedz się, kto oferuje catering świąteczny w Krakowie. Kliknij tu.

Koniec grudnia to okres, który spędzamy przede wszystkim w rodzinnym gronie, jednak imprezy świąteczne odbywają się również w firmach. Nieraz załoga firmy przygotowuje je na własną rękę, przynosząc osobiście ugotowane dania, jednak w większych przedsiębiorstwach ten sposób działania raczej sprawdza. Żeby więc ułatwić sobie kwestię organizacji firmowych śniadań wigilijnych, zarówno tych mniejszych, jak i tych na dziesiątki osób, zalecamy skorzystać z oferty cateringu świątecznego.

Które standardowe dania można zamówić w cateringu świątecznym?

Bez wątpienia na wigilijnym stole powinno znaleźć się jak najwięcej rodzimych świątecznych dań. To zwłaszcza ryby, np. chrupki filet z pstrąga albo karpia, jak również zupy – koniecznie żurek i barszcz czerwony, a opcjonalnie także zupa rybna. Nie powinno brakować też uszek z grzybami i kapustą, które najczęściej podawane są wespół z wymienionym już barszczem czerwonym. Firmowa impreza bożonarodzeniowa nie byłaby kompletna bez zakąsek na zimno, m.in. bez sałatki jarzynowej albo śledzia z borowikami. Powinno się także zadbać o słodki specjał na koniec obiadu. Na stół wigilijny rekomendujemy lekki sernik, kutię z rodzynkami bądź makowiec.

Kiedy zamawiać catering świąteczny?

Za organizację wigilijnego obiadu w firmie należy zabrać się z pewnym wyprzedzeniem. Musisz uzgodnić dzień spotkania i dostosować go do harmonogramu urlopów pracowników. Umożliwia to precyzyjne określenie prawdopodobnej liczby gości uroczystości, a ostatecznie ułatwi zamówienie optymalną liczbę porcji. Zalecamy omówić z zatrudnionymi menu i razem złożyć zamówienie na te propozycje z portfolio firmy cateringowej, które wszyscy uwielbiają. Istotne jest również to, żeby ustalić czy któryś z zatrudnionych może mieć reakcję alergiczną, np. na orzechy, które mogą znajdować się w w ciastach, lub są w załodze firmy weganie. Dla tych osób należy zamówić potrawy pasujące do ich diety. Firmy cateringowe oferujące dania świąteczne akceptują zlecenia przez większość grudnia, lecz nie warto robić tego w ostatniej chwili.

Adres:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]