Masz nieszczelne okna? Skorzystaj z usług specjalistów

Uzupełnij swoją wiedzę o nieszczelnych oknach plastikowych.

Stan techniczny okien w dużym stopniu rzutuje na samopoczucie domowników. Okna zabezpieczają dom przed wilgocią i mrozem, a także odcinają go od ulicznego zgiełku. Uszkodzone lub nieprawidłowo wyregulowane okna nie zapewniają właściwych warunków, co nie tylko niekorzystnie oddziałuje na samopoczucie i zdrowie mieszkańców, ale również, ze względu na spore straty cieplne, na wysokość kosztów ogrzewania. To najważniejsze powody ku temu, żeby zadbać o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Doradzamy, jak działać w takich przypadkach.

Co należy wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Zgodnie z zaleceniami specjalistów, inspekcję stanu technicznego okien należy wykonać co najmniej raz na rok. Nie warto tego lekceważyć, ponieważ po tym okresie potencjalne usterki mogą być już na tyle poważne, że nie wyeliminuje ich zwykła regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też drewniane można rozpoznać po oporze przy zamykaniu i otwieraniu. Im więcej wysiłku należy włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe zapewne są luzy i, w konsekwencji, straty energii.

Jak przeprowadzić uszczelnienie okien drewnianych?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale też tych wykonanych z innych surowców, polega przede wszystkim na ich regulacji (przeważnie służy do tego śruba umieszczona na wewnętrznym boku ramy) oraz wymianie uszczelek, które w kontakcie z niskimi i wysokimi temperaturami, wiatrem, jak również wilgocią mogą już po kilku miesiącach utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga doświadczenia i fachowych umiejętności. Jeśli ich nie posiadamy, nie powinniśmy zaczynać pracy na własną rękę. Lepiej zrobimy zostawiając to doświadczonej firmie, która zajmuje się uszczelnianiem okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa funkcjonują obecnie nie tylko w Warszawie czy innych dużych aglomeracjach, ale też i w mniejszych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]