Jak wybrać salę na przyjęcie okolicznościowe?

Gdy ktoś wspomina o przygotowaniu wielkiej uroczystości rodzinnej, na ogół naszym natychmiastowym skojarzeniem jest ślub wraz z weselem. Niemniej jednak popularne przyjęcia okolicznościowe, na które czasem przyjeżdża dziesiątki bliskich z dalekiej i bliskiej rodziny, to też chrzty, imprezy z okazji 18-tych urodzin oraz komunie święte. Gdy lista zaproszonych gości jest długa, zwykle nie damy rady zorganizować przyjęcia i upichcić poczęstunku dla uczestników we własnym domu. Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest zamówienie odpowiedniego lokalu.

Organizacja przyjęcia okolicznościowego – na co zwrócić uwagę?

Każdy rodzaj przyjęcia wiąże się z innymi potrzebami uczestników. W przypadku imprezy o bardzo rozrywkowej atmosferze, jak m.in. osiemnastka lub imieniny, w której uczestniczyć będą w większości dorośli, zaproszonym trzeba zapewnić nie tylko miejsce, w którym skonsumują spokojnie posiłek, ale i salę taneczną. Natomiast imprezy, w których dużą grupę uczestników będą dzieci, m.in. chrzty lub komunie, warto urządzać w lokalu, który poza wynajęciem sali wewnątrz budynku oferuje też przestrzeń na zewnątrz. Dzięki organizacji najmłodszym możliwości zabawy na świeżym powietrzu będziemy mieć pewność, że nie znużą się za szybko świętowaniem i nie będą prosić opiekunów o powrót do domu. Dania podawane uczestnikom również muszą być dobrane do typu przyjęcia. Planując takie wydarzenie najlepiej więc skorzystać z pomocy firmy cateringowej, która zatroszczy się o apetyczne menu, ciepłe i zimne napoje oraz bufet z przekąskami.

Pałac Radziwiłłów pod Krakowem – przyjęcia okolicznościowe w dworskich salach i w plenerze

Wynajęcie lokalu na organizację zabawy okolicznościowej w Małopolsce, szczególnie w większych miejscowościach, nie jest wielką trudne, aczkolwiek niewiele ofert może konkurować z zabytkowym Pałacem Radziwiłłów, położonym w Balicach nieopodal Krakowa. Od dziesiątek lat w iście dworskim stylu urządzane są tu chrzty, przyjęcia komunijne i – rzecz jasna – wesela, które wszyscy goście zapamiętają na lata. W Pałacu można wynająć jedną bądź kilka sal, w których bez trudu można ugościć nawet do 130 osób. A jeżeli zabawa zostanie zorganizowana w plenerze, to w ogrodzie przed Pałacem może bawić się przeszło 300 gości. Co najistotniejsze, firma cateringowa obsługująca Pałac Radziwiłłów świadczy kompletną obsługę imprezy okolicznościowej, od przyrządzenia dań, poprzez ułożenie i przystrojenie stolików, aż po profesjonalną kadrę kelnerów i szefów kuchni.

Adres:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]