Chirurg stomatolog – jak zapewnić sobie bezbolesne leczenie?

Nie każde schorzenia uzębienia możemy wyeliminować tradycyjnymi metodami. Jeśli są one nieskuteczne, jedynym rozwiązaniem jest zwykle któraś z metod chirurgicznych. Zajmuje się tym chirurg stomatolog, do którego musimy wybrać się między innymi w razie uszkodzonych dziąseł, dużych ubytków zębów, potrzeby umieszczenia implantów lub koron i schorzeń tkanek miękkich, takich jak wszelkiego typu owrzodzenia lub guzy. Jakie metody bywają jednak stosowane podczas leczenia pod okiem chirurga stomatologa? I, co najistotniejsze, do którego specjalisty udać się, żeby zabiegi były komfortowe, a nie spotkały nas przykre pomyłki?

Leczenie przeprowadzane przez chirurga stomatologa

Na pewno najczęściej wykonywanym w gabinetach chirurgów stomatologów działaniem są ekstrakcje zębów – również tych bardzo zniszczonych, potrzebujących nacięcia tkanek i dłutowania. W przypadku dużych ubytków czy pacjentów po wypadkach konieczne jest czasem odbudowanie kości – to również jest domeną chirurga stomatologa. Ten lekarz para się również terapią różnych schorzeń w miękkich tkankach jamy ustnej – na przykład wspomnianych wcześniej guzów lub narośli – oraz regeneracją zmienionych chorobowo tkanek.

Jak znaleźć chirurga stomatologa?

Jak nietrudno się domyślić, wybór złego chirurga stomatologa może okazać się źródłem poważnych problemów. Warto zatem powiedzieć parę słów na temat tego, czym charakteryzuje się właściwy chirurg stomatolog i czym kierować się przy poszukiwaniach lekarza. Najistotniejsze będzie z pewnością to, aby wykorzystywał on wyłącznie nowoczesne akcesoria oraz, co najistotniejsze, leki przeciwbólowe. Dużą wagę ma też nastrój w poradni i podejście stomatologa do chorych – wiele mówią nam na ten temat opinie dotychczasowych klientów, a te znajdziemy na przykład w internecie bądź w gronie przyjaciół.