Ale jak wybrać dobrego stomatologa?

Odwiedź www.dentocentrum.pl. Skorzystaj z pomocy fachowców z DentoCentrum.

Bolący ząb to niezmiernie uciążliwe odczucie. Z tej też przyczyny dentysta jest zdaje się jedynym spośród lekarzy specjalistów, u którego większość z nas stawia się na konsultację w miarę systematycznie. Lecz jak znaleźć dobry gabinet dentystyczny?

Dobry stomatolog – długie godziny przyjmowania pacjentów oraz obszerny zakres usług

Rezydenci miast oraz liczebniejszych miejscowości bez trudu odnajdą w okolicy jakiś gabinet stomatologiczny, ponieważ jest to jedna z najpopularniejszych usług medycznych oferujących odpłatną profilaktykę i leczenie. Co wypada wziąć pod uwagę wybierając specjalistę, któremu zdecydujemy się oddać pod opiekę nasze uzębieniem? Dobrze, gdy gabinet stomatologiczny położony jest blisko domu pacjenta, aby w razie nagłego przypadku (przenikliwego bólu, wypadnięcia plomby albo złamania zęba) nie tracić czasu na dotarcie do kliniki. Terminy przyjmowania pacjentów także są znaczące – jeśli gabinet działa co najmniej do godz. 20:00, pacjent bez problemu umówi się na wizytę bez konieczności wykorzystania dnia urlopu w miejscu zatrudnienia. Trzeba również spojrzeć na rozpiętość oferty gabinetu stomatologicznego oraz specjalizacji, którymi szczycą się jego dentyści. Im bogatsza oferta, tym większe prawdopodobieństwo, że niezależnie od od złożoności przypadku z jakim chory przyjdzie do kliniki, będzie on kompleksowo zaopiekowany bez konieczności przekierowania go do kolejnych placówek. Nie bagatelizujmy też opinii dotychczasowych pacjentów danego dentysty – jeżeli są one pozytywne w kwestii świadczonych przez specjalistę usług, bez wątpienia można umówić się na konsultację.

Personel gabinetu stomatologicznego powinien cały czas się szkolić

Medycyna to ciągle rozwijający się sektor nauki, toteż również gabinety stomatologiczne powinny iść z duchem postępu. Szukajcie zatem takiego gabinetu stomatologicznego, którego kadra bezustannie się szkoli, by pozostawać na bieżąco z innowacyjnymi technikami. Jednakże samo zdobywanie wiedzy nie wystarcza – za nią musi iść też używanie przez stomatologa najnowocześniejszego sprzętu, instrumentów i materiałów. Po roku 2020 kolejnym znaczącym aspektem konsultacji u stomatologa staje się także sprawa higieny i bezpieczeństwa, z tej przyczyny przed pojawieniem się w gabinecie stomatologicznym powinno się zweryfikować czy przestrzega on surowych zasad aseptyki, które ochraniają w równym stopniu kadrę medyczną, jak i pacjenta.

Adres:
DentoCentrum
ul. Krowoderskich Zuchów 22
31-272 Kraków

Mob.: +48 600 347 147
E-mail: [email protected]