Domy w technologii zrębowej – budowa domów z bali

Potrzebujesz zlecić budowę domów z bali? Skieruj się tutaj.

Domy budowane w technologii zrębowej, czyli mówiąc inaczej domy z bali, cieszą się coraz większą popularnością. Są wznoszone naprawdę często i stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych domów murowanych. Domy tego typu buduje się z wykonanych z drewna bali, które układane są w dość charakterystyczny sposób. To znana od pokoleń technika budowania domów, którą doceniliśmy powtórnie.

Budowa domów z bali: cechy charakterystyczne takich domów?

Zwiększająca się nieustannie popularność tak budowanych domów nie wzięła się bez powodu. Przede wszystkim domy budowane w tego rodzaju technologii wyglądają nadzwyczaj pięknie. Do tego wewnątrz takich domów panuje wyjątkowa atmosfera, która sprawia, że mieszka się w nich wspaniale. Drewno to całkowicie naturalny izolator termiczny. Na skutek tego domy w technologii zrębowej nie wymagają wykonywania zajmującego mnóstwo czasu i bardzo drogiego ocieplenia. Są zdecydowanie cieplejsze niż domy murowane, które w zdecydowanej większości przypadków generują ogromne straty ciepła. Jeżeli tylko domy z bali będą odpowiednio konserwowane, przetrwają w świetnym stanie bardzo długi czas. Koszt ich wybudowania naprawdę nie jest za wysoki, dzięki czemu też pod tym względem konkurują one z technologiami innego rodzaju. Domy z bali najczęściej spotkać można na terenach górskich i na Suwalszczyźnie. Nie znaczy to jednak, że nie są na ten moment popularne również w innych rejonach naszego kraju. Bale są solidnie przygotowywane, na skutek czego są odporne na wilgoć i inne czynniki atmosferyczne. To właśnie z tego powodu domy budowane z bali mogą być spotykane we wszystkich częściach kraju.

Budowa domów z bali: pomoc profesjonalisty jest konieczna

Wybierając dom z bali, należy zadbać, by zarówno wykonanie projektu, jak i realizację prac budowlanych zlecić profesjonalistom specjalizującym się w takim typie budownictwa. Tylko wtedy można mieć pewność, że dom zostanie zaprojektowany i wybudowany prawidłowo, a podczas użytkowania nie ujawnią się nieprzyjemne niespodzianki.

Adres:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]