Dlaczego warto postawić na ekologiczne domy drewniane

Dowiedz się więcej o domach drewnianych Kraków.

Jeszcze nie tak wcale dawno temu ogromną popularnością wśród Polaków cieszyły się domy murowane. Wznoszono na obszarze Polski domy z cegły kształtem przypominające proste pudełka. Obecnie wiemy już, że nie są to zbyt dobre rozwiązania. Z tego powodu z chęcią stawiamy na domy z drewna w tradycyjnym stylu. Inspirowane tradycyjnym góralskim budownictwem mają naprawdę wiele zalet.

Ekologiczne domy drewniane: dlaczego są przyjazne środowisku?

Domy z drewna od wielu lat postrzegane są jako ekologiczne. Z czego to wynika? Przede wszystkim drewno to surowiec odnawialny. Dużo gatunków drzew rośnie wprawdzie wyjątkowo wolno, ale nie brakuje plantacji, na których sadzi się je specjalnie z myślą o późniejszym wykorzystaniu w budownictwie. Do tego drewno jest całkowicie biodegradowalne. Znaczy to, że nie pozostają po nim nawet drobne toksyczne odpady, które wpływałyby niekorzystnie na ekosystem. W domach z drewna nie wykorzystuje się materiałów syntetycznych. Ze względu na bardzo dobre właściwości izolacyjne nie trzeba stosować styropianu, by tego rodzaju dom ocieplić. Nie jest stosowana także papa. Dzięki temu domy z drewna w najmniejszym stopniu nie przyczyniają się do pogorszenia kondycji środowiska naturalnego.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze posiadają zalety?

Domy tego typu doskonale komponują się z naturalnym otoczeniem. Bardzo dobrze wyglądają w sąsiedztwie wiejskiego krajobrazu bądź wysokich i niskich gór. Panujący w nich mikroklimat gwarantuje doskonałe samopoczucie tym, którzy w takim domu mieszkają. W domach z drewna panuje odpowiedni poziom wilgotności powietrza. Jest ono również świetnie natlenione. Domy drewniane doskonale nadają się dla chorych na astmę, osób cierpiących na alergię oraz osób borykających się z innymi chorobami układu oddechowego. Są trwałe oraz bardzo piękne. Bez wątpienia zasługują na to, aby wybrać je zamiast domów murowanych.

Adres:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]