Akcesoria szalunkowe – co to za elementy i gdzie je kupić?

Dowiedz się więcej o akcesoriach szalunkowych na sklep.abcszalunki.pl/13-akcesoria-szalunkowe.

Akcesoria szalunkowe to elementy służące do wzmacniania deskowań i przydają się na wszystkich budowach. Jakie moduły wykorzystuje się podczas szalowania? Kiedy warto zaopatrzyć się w nie w sklepach internetowych?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i zastosowanie

By szalunki stropowe, używane do wykopów czy ścienne były ustawione w prawidłowy sposób, konieczne są właściwe akcesoria szalunkowe. Ich producenci oferują aktualnie wiele materiałów używanych do wzmacniania szalunków, m.in. sworznie napinające, ściągi szalunkowe, napinacze rygla, nakrętki, zaciski sprężynowe, klucze do żabek napinających i rusztowań, listwy pozycjonujące czy fazujące, korki i stożki oraz rurki dystansowe. Ściąg szalunkowy, nazwany też ankrą szalunkową, to gwintowany pręt, który pomaga utrzymać właściwy odstęp pomiędzy poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia płyty szalunkowej z narożnikiem. Do ściągu dołączone są nakrętki motylkowe, przegubowe lub talerzowe. Z kolei żabki napinające wykorzystywane są jako zaczepy pozwalające złączyć szalunek za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki zapewniają szczelność konstrukcji po usunięciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych bardzo ważną rolę pełnią również dystanse umożliwiające utrzymanie odpowiedniej odległości pomiędzy szalunkiem a prętami. Przy kupowaniu akcesoriów nie można nie uwzględnić również ocynkowanych nakrętek, które pasują do ankr.

Czy warto zamówić akcesoria szalunkowe online?

Szeroka oferta akcesoriów szalunkowych dostępna jest w dobrze wyposażonych sklepach internetowych. Sklepy te oferują świetnej jakości materiały od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe są kompatybilne z popularnymi deskowaniami Rasto, Peri czy Tekko i są do nabycia w rozsądnych cenach.

Adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]