Wycieczka na Kilimandżaro – niesamowita podróż do Tanzanii

Pod tym linkiem znajdziesz korzystną ofertę wycieczki na Kilimandżaro.

Sięganie po wierzchołki gór to fantazja dużej części turystów, którzy lubią ekstremalne wyzwania. Silnych przeżyć na pewno zapewni ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – z jakiej przyczyny warto wziąć w niej udział?

Położona w Tanzanii góra Kilimandżaro jest najwyższym szczytem Afryki – osiąga nieomal 6000 m n.p.m. Globtroterów zachęcają przede wszystkim znikające już lodowce, możliwość ujrzenia egzotycznych zwierząt w ich naturalnym otoczeniu, jak również malownicze krajobrazy. Masyw Kilimandżaro tworzą trzy góry będące pozostałością po wulkanach – Mawenzi, Uhuru oraz Shira. Ekspedycja na ten afrykański szczyt wymusza solidną preparację – z uwagi na dużą wysokość realne jest ryzyko rozwinięcia się choroby wysokościowej, a kapryśne warunki atmosferyczne sprawiają, że dotarcie na szczyt masywu jest dla turystów trudnym zadaniem. Osoby szykujące się do uczestnictwa w wyprawie muszą dysponować solidną kondycją psychiczną oraz fizyczną, które pozwolą na marsz przez blisko 8 do 9 godzin na przestrzeni wielu dni.

O czym warto pamiętać przed wejściem na Kilimandżaro?

W okresie szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro trzeba wykonać obligatoryjne szczepienie przeciwko febris flava, po którym otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem zaleca się także zrobić zapas leków działające przeciwmalaryczne. Przed rozkwitem choroby ochroni również właściwa profilaktyka – zastosowanie środków odstręczających insekty, a także nakładanie odzieży przykrywającej nogi i ramiona. A co zrobić, by zapobiec rozwojowi choroby wysokościowej? Ekspedycja na wierzchołek Kilimandżaro powinna być poprzedzona kilkudobową aklimatyzacją, która przygotuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]