Trekkingi w górach – oferta dla doświadczonych entuzjastów gór

Nie zwlekaj! Sprawdź świetną ofertę trekkingu w dobrej cenie.

Górskie wyprawy mogą mieć wiele form. Od powolnych spacerów po prostych trasach w bliskim sąsiedztwie ośrodków turystycznych, przez wielogodzinne, piesze wędrówki po trasach plasujących się wyżej pod względem skomplikowania, aż po rygorystyczne trekkingi. Żeby wziąć udział w trekkingach, potrzebna jest praktyka w poruszaniu się po górach (po oznaczonych trasach, jak i poza nimi), co najmniej dobra sprawność fizyczna, a także biegłość korzystania ze sprzętu wspinaczkowego oraz turystycznego. Aczkolwiek w zamian za niejednokrotnie olbrzymi nakład pracy otrzymujemy możliwość obcowania z dziką przyrodą i podziwiania przepięknych widoków.

Skala trudności trekkingów

Stopień trudności jest zależny od obszarów, przez które prowadzą trekkingi. Specjaliści wyróżniają 3 poziomy trudności wypraw w regiony górzyste. W trekkingach najniższego stopnia uczestniczyć mogą wszyscy, którzy dysponują , a ich zdrowie nie jest przeszkodą do zintensyfikowanego wysiłku. Drugi stopień trudności wymaga solidnej kondycji fizycznej i co najmniej elementarnej praktyki w górach – np. w polskich Karpatach. Ostatni stopień to wycieczki dla osób z najlepszą kondycją, wiedzą z zakresu specyfiki wysokich łańcuchów górskich i radzącym sobie z użyciem sprzętu, jak również niebojących się mało komfortowych warunków obozowania w czasie długiej wędrówki.

Dokąd wyjeżdża się na trekking?

Trekkingi można przeprowadzać we wszystkich łańcuchach górskich. W naszym kraju amatorzy tego typu aktywności w najwyższym stopniu cenią sobie szlaki w Tatrach. Jeśli natomiast idzie o inne góry na kontynencie europejskim, dużym uznaniem cieszą się Alpy, wschodnia część Karpat, graniczące z Azją Ural i Kaukaz oraz bałkańskie Góry Przeklęte. Osoby najbardziej obeznane w trekkingu mogą natomiast sprawdzić swoje umiejętności w czasie wycieczki w Himalajach, Karakorum czy Andach.

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]