Trekkingi górskie w Dolomitach – dlaczego warto?

Tutaj znajdziesz więcej informacji o Dolomity trekking.

Pasjonaci czynnego wypoczynku z pewnością poznali już większość szlaków trekkingowych w Polsce zlokalizowanych w Tatrach, w Bieszczadach oraz w Karkonoszach. Naturalnie są one porywające, aczkolwiek osoby chętnie uprawiające ten rodzaj sportu po jakimś czasie chcą poczuć na nowo silne emocje płynące z ekskursji po mało znanym sobie zakątku świata. Dlaczego zatem ograniczać się tylko do tras w polskich górach, skoro można podziwiać cudowny krajobraz włoskich Dolomitów?

Dolomity – pełne poszarpanych grani, baszt skalnych oraz turni

Dolomity, czyli masyw górski położony całkowicie w północno-wschodniej części Włoch, cechują się dużą liczbą turni, ostrych grani oraz baszt skalnych, które w czasie dnia padającego na nie światła zmieniają swoją barwę. Jest to też jeden z najurodziwszych masywów górskich Europy (o ile nie całego świata!), nic zatem dziwnego, że w 2009 r. wpisano je na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, że w tym paśmie górskim występują wysokie pionowe skalne ściany, wiele urwisk i nadzwyczaj spadziste stoki, oznaczono w nich również wiele prostych szlaków, z którymi poradzi sobie zdecydowana większość osób uprawiających trekking.

Szczyty Dolomiti di Sesto i Brenty – co można zobaczyć na trekkingu we włoskich Dolomitach?

Początkujących entuzjastów trekkingu z pewnością zachwyci przeprawa przez Dolomity po via ferratach, to znaczy po trasach, które są wyposażone w liny zabezpieczające. Plan wypraw tego typu jest tak skonstruowany, aby członkowie grupy przeszli szkolenie z podstaw asekuracji, jak również metod przemieszczania się po takim szlaku. Bardziej zaznajomieni z górami i mający wysokie przygotowanie fizyczne turyści będą usatysfakcjonowani przeprawą po szlaku na Brencie, najsłynniejszego pasma górskiego Dolomitów. Ekskursja ta może być dla większości osób bardzo forsowna, jednakże jej uczestnicy niewątpliwie zapamiętają ją przez całe życie. W Dolomitach można spędzić także aktywnie zimowe miesiące, przemierzając mniej strome tereny na rakietach śnieżnych. Tak można podziwiać m.in. szczyty grupy Dolomiti di Sesto czy wierzchołek Averau.

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]