Trekking w Himalajach – co oferuje to trudne pasmo górskie?

Nie zwlekaj! Sprawdź świetną ofertę wycieczki w Himalaje w dobrej cenie.

Łańcuch Himalajów razem ze zlokalizowanym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to góry wręcz legendarne. Wpływ na to ma niemało elementów – przede wszystkim fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie na Ziemi i to oczywiście tam znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Należy nadmienić też o skrajnej trudności poszczególnych szczytów oraz tym, że to właśnie Himalaje są areną zmagań najlepszych himalaistów z całego świata. Nie zadziwia nas stąd popularność, jaką wycieczki w Himalaje cieszą się też pośród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj wykwalifikowanym przewodnikom

Na wstępie należy podkreślić, iż jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje oraz Karakorum są najtrudniejszymi górami – nawet, gdy wyprawa nie dotyczy zdobywania danego wierzchołka. Przyczyną komplikacji bywa też samo przygotowanie wyjazdu – rezerwacja biletów oraz zdobycie pozwolenia i wizy. Dlatego najodpowiedniejszym wyjściem będzie skorzystanie z usług firm planujących trekkingi w wysokich górach. Dodatkowym atutem jest opieka profesjonalnych przewodników (w tym polskojęzycznych), co sprawi, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny nawet dla osób, które nie mają wprawy w poruszaniu się na tych wysokościach.

Trekking w Himalajach – najpopularniejsze szlaki

Z ewidentnych względów osoby podczas swojej pierwszej wizyty w Himalajach bądź Karakorum w Karakorum lub Himalaje prawie nigdy nie podejmują decyzji o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie znaczy to jednakże, iż te masywy staną się ich niespełnionym marzeniem, bowiem często organizowane są trekkingi w pobliżu takich wierzchołków jak Manaslu, Annapurna czy Everest. Na uczestników tych trekkingów czeka nie tylko sposobność przezwyciężenia swoich słabości, ale także możliwość przyjrzenia się codziennemu życiu mieszkańców Nepalu oraz podziwianie niezwykłych widoków, jak na przykład lodowiec Khumbu u stóp Everestu.

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]