Kurs zimowej turystyki górskiej – czego możesz się tam nauczyć?

Góry bywają niebezpieczne, ale także są urzekające. Praktycznie co kilka tygodni, a w szczególności w okresie, gdy urlopowicze tłumnie zjeżdżają w modne miejscowości turystyczne zlokalizowane u podnóży znanych szczytów, docierają do nas informacje o kolejnych tragicznych zdarzeniach z udziałem osób, które bez należytego wyposażenia porwały się na wycieczkę szlakiem o wysokiej trudności. Z tej przyczyny tym, którzy lubią wysokie góry i pragną nauczyć się przemieszczać po nich odpowiedzialnie, rekomendujemy zgłosić się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs turystyki wysokogórskiej – szkolenia w górach w bardzo małych grupach

Najlepszym sposobem, żeby nabyć istotną wiedzę jest odbycie wszechstronnego kursu pod okiem profesjonalistów z każdej z najważniejszych sfer łączących się ze wspinaczką wysokogórską, a więc przewodników górskich, instruktorów wspinaczki oraz ratowników górskich. Z ich wsparciem uczestnicy kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się m.in. poprawnego posługiwania się czekanem, poruszania się w rakach oraz na rakietach śnieżnych, przyswoją sobie zasady autoasekuracji, asekuracji oraz sposoby ratowania się przy upadku, poruszania się po szlakach zaopatrzonych w via ferraty, jak również w zespole linowym. Co ważne, kurs turystyki wysokogórskiej zaznajamia uczestników z podstawami survivalu, medycyny górskiej i orientacji w terenie, które są konieczne w razie przeróżnych niebezpiecznych zdarzeń. Szkolenie obejmuje też zasady poprawnego działania w trakcie lawiny.

Górskie kursy, w tym również kurs zimowej turystyki wysokogórskiej, organizuje biuro Exploruj.pl, które posiada kilkunastoletnią praktykę jako realizator wycieczek w pasma górskie zlokalizowane na całym świecie. Szkolenia odbywają się na łonie natury (na Słowacji, w Polsce i w Austrii) w niewielkich grupach, które z reguły mają nie więcej niż sześć osób. W ten sposób zdobywanie umiejętności toczy się w przyjemnej atmosferze. Instruktorzy mają wówczas możliwość ofiarować każdemu z uczestników szkolenia dostatecznie dużo czasu i uwagi, żeby mogli oni sprawnie opanować pełną wiedzę, wymaganą do pewnego poruszania się po górach.

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]