Góry nie są dla osób leniwych – o aktywnych wyprawach

Pełna oferta wycieczek dla aktywnych znajduje się pod tym linkiem.

Istnieją dwie grupy ludzi: ci, którzy czas wolny lubią spędzać na przyjemnej bezczynności i ci, którzy w każdy dzień wolny chcą zrobić coś spektakularnego, czego dotychczas nie doznali. Z myślą o tych ostatnich agencje turystyczne przygotowują nieszablonowe oferty wycieczek dla aktywnych.

Wyprawy dla aktywnych – perfekcyjna sposobność, aby zdobyć kolejne umiejętności

Aktywne wyprawy to drobiazgowo przygotowane parodniowe wycieczki dla tych, którzy pragną zobaczyć przeróżne zakątki świata i naszej ojczyzny od zupełnie nowej strony. Plan takich wycieczek jest jest pełen niesamowitych atrakcji, których zwyczajny turysta nie zazna z pozycji komfortowego leżaka na ganku wydzierżawionej kwatery w górach. Wyprawa dla osób poszukujących interesujących wrażeń to też pierwszorzędna okazja, aby nabyć dodatkowe umiejętności, bo częstokroć łączy się ze szkoleniami koniecznymi do opanowania zasad prawidłowego zachowania się na określonym obszarze. Podczas wyprawy w góry można między innymi dowiedzieć się, jak posługiwać się czekanem i rakami czy jak poruszać się po via ferratach. Partycypanci zapoznają się metody survivalu, a także tego, co zrobić w niebezpiecznych okolicznościach, które mogą ich spotkać, czyli np. w razie lawiny. Wypada również podkreślić, iż taka wyprawa w góry nafaszerowana jest ciężkimi wyzwaniami wymagającymi ufności i kooperacji pomiędzy uczestnikami, co może skończyć się zawiązaniem długoterminowych przyjaźni.

Wycieczki dla aktywnych to nie tylko polskie góry

Atrakcyjne wyprawy, do których musimy wykazać się wysoką wytrzymałością fizyczną, to w głównej mierze wycieczki w góry, w tym również w góry wysokie, a celem są szczyty rozsiane po całym globie. Osoby bez doświadczenia w eskapadach górskich, ale z dobrą kondycją fizyczną, mogą zapisać się np. na trekking po Podhalu i zdobyć cztery najważniejsze wierzchołki tego regionu: Giewont, Babią Górę, Trzy Korony oraz Turbacz. Mogą też odwiedzić Sycylię, gdzie zobacząz bliska Etnę, sycylijskie parki narodowe i odwiedzą malownicze miasta tej wyspy – Palermo, Trapani oraz Katanię. Lecz Europa to nie jedyne tereny, dostępne dla nieprofesjonalnych globtroterów – bez problemu poradzą sobie także w czasie wyprawy na Wyspy Komodo bądź do Nepalu.

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]