Górskie wycieczki inne niż wszystkie – skitury

Skitury - zobacz korzystną ofertę.

Większość osób wyruszających w góry zimą, udaje się tam zazwyczaj jedynie po to, aby spędzać dni na szaleństwie na nartach lub na snowboardzie. Jednak nie jest to jedyna forma aktywnego wypoczynku, którą można uprawiać w zimowe dni w górach. Ci, którzy chcieliby sprawdzić, czy podołają bardziej wymagającemu fizycznemu wyzwaniu, powinni choć raz w życiu spróbować skitur albo wypraw na rakietach.

Skitury , czyli terenowa jazda na nartach

Turystyka narciarska przeżywa obecnie swoisty boom. Coraz więcej turystów nie oczekuje już trywialnego odpoczynku w górskiej chacie i sporadycznego zjazdu z zatłoczonych tras narciarskich. Ci, którzy pragną poznać góry bliżej, postanawiają doświadczać ich piękna w trakcie stosunkowo trudnych, lecz niezwykle satysfakcjonujących skitur. Jazda terenowa na nartach jest jednak przeznaczona jedynie dla obytych w górach osób, które poznały dobrze technikę jazdy i które potrafią także posługiwać się rakami oraz czekanem. Czemu? Przemieszczanie się daleko od dostosowanych dla turystów szlaków, jest zwyczajnie o wiele trudniejsze. Potrzeba do tego również lekkich nart i butów.

Skitury – nie tylko w Europie

Skitury organizowane są w licznych pasmach górskich. W Europie ulubionymi destynacjami pasjonatów skitur są bez wątpienia włoskie Alpy i Riła oraz Pirin w Bułgarii, gdzie świetnie dadzą sobie radę również średnio zaawansowani skiturowcy. turyści znad Wisły nie nie muszą jednak ograniczać się wyłącznie do wypadów odbywających się na terenie Europy – na nartach można przebyć łańcuch górski Atlasu Wysokiego w Afryce– są tam perfekcyjne warunki do tego typu wypraw. W czasie takiej skitury najciekawszą atrakcją jest sposobność zdobycia szczytu Jabal Toubkal położonego na wysokości przeszło 4 tyś. m nad poziomem morza. Osoby zastanawiające się nad uczestnictwem w tego typu wypadzie w górach, które nie mają pewności, która wyprawa okaże się dostosowana do wykazywanych przez nie umiejętności narciarskich, mogą szukać w tym obszarze pomocy organizatora skitur i jego instruktorów.

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]