Chcesz poznać Alpy od najlepszej strony? Zapisz się na skitury w tych górach

Korzystna oferta wycieczki w Alpy Austriackie znajduje się w tym miejscu.

Sympatycy gór, którzy znają już dogłębnie wszelkie marszruty w w Sudetach, w Górach Świętokrzyskich i w Karpatach, nierzadko zaczynają wypatrywać kolejnych wrażeń i przeglądają propozycje eskapad w inne europejskie góry. Wielu z nich zainteresuje podróż w Alpy, gdzie zapewne po raz pierwszy spotkają się z trekkingiem bądź narciarstwem wysokogórskim.

Malownicze szczyty Alp – marzenie wspinaczy ze wszystkich stron świata

Alpy są najwyższym górskim łańcuchem w Europie, który obejmuje swoim obszarem kilka europejskich państw, m.in. Austrię, Niemcy, Liechtenstein i – oczywiście – Francję, gdzie znajduje się najwyższy szczyt Starego Kontynentu, czyli Mont Blanc, nazwany również Dachem Europy (ma on 4808 m n.p.m.). Lecz nie jest to jedyny czterotysięcznik w Alpach – pozostałe wspaniałe wierzchołki, o których pokonaniu marzą wspinacze z całego świata, to na przykład Nordend – 4609 m n.p.m., Dom – 4545 m n.p.m. i Täschhorn – 4491 m n.p.m., jak również inne ważne dla wspinaczki szczyty, jak Piz Badile oraz Aiguille du Dru. Wyróżnia się niskie Alpy Wschodnie oraz wysokie Alpy Zachodnie.

Wyprawy w Alpy – oszałamiające przeżycie

Jakie wyprawy w Alpy przygotowują rodzimi organizatorzy wycieczek oraz trekkingów w górach? Jest sporo ciekawych ofert skierowanych do pasjonatów gór o rozmaitym szczeblu doświadczenia. Osoby, które nie miały uprzednio styczności z narciarstwem wysokogórskim, ale potrafią wykazać się optymalną wydolnością fizyczną i nabyły już należyte umiejętności narciarskie, mogą wyjechać na 7-dniowy skitour po terenach włoskiego Południowego Tyrolu. Z kolei dla bardziej zaawansowanych przygotowane są wyprawy na austrackie via ferraty powiązane z ćwiczeniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, pomaga bezpiecznie podnosić swoje umiejętności. Tym, których interesuje zwłaszcza wymiar szkoleniowy, polecamy 10-dniowy Projekt 6000, który ma na celu szkolenie z podstaw prawidłowego poruszania się w górach wysokich. Bezdyskusyjną zaletą takich wypraw jest to, że organizowane są w niedużych, najczęściej 7-osobowych grupach, co powoduje, że każdy z uczestników otrzymuje całkowitą uwagę instruktorów.

Z profesjonalnymi szkoleniowcami i przewodnikami, wyprawa w Alpy będzie pamiętnym doświadczeniem, przynoszącym satysfakcję z przełamywania własnych ograniczeń, jak również rozbudzającym apetyt na więcej.

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]