Strony o urodzie i zdrowiu – czy warto je czytać?

Koniec jałowych poszukiwań! Portal zdrowia znajdziesz tu.

Internet to miejsce, gdzie nadzwyczaj prosto można wyszukać informacje na dowolny temat. Internauci mają głównie słabość do odpytywania wyszukiwarki Google o tematy medyczne, często nawet poprzedzając decyzję o wizycie u specjalisty godzinami myszkowania w sieci z nadzieją na własnoręczne odnalezienie rozwiązania problemu. Lecz czy to dobry model wykorzystywania informacji zamieszczanych na portalach o zdrowym stylu życia?

Portal o zdrowym stylu życia nie jest alternatywą dla specjalistycznej konsultacji lekarskiej

W gąszczu treści o medycynie, zabiegach estetycznych i prawidłowym żywieniu dostępnych w internecie znajdzie się dużo wiarygodnych artykułów zredagowanych zarówno przez lekarzy-specjalistów, jak i przez ludzi zafascynowanych daną tematyką i od lat działających w branżach związanych z medycyną. Niemniej jednak korzystanie z informacji dostępnych na blogach o urodzie lub zdrowiu nie powinno (a wręcz nie może!) opierać się na uznaniu ich jako opcji alternatywnej do bezpośredniego kontaktu z lekarzem. Portal o zdrowiu i urodzie, jeśli dostarcza wiarygodnych informacji, może jednakowoż być świetnym źródłem dodatkowej wiedzy, która przygotuje internautę do sprawnego poruszanie się po świecie usług medycznych. Dotarcie w sieci do skrupulatnego opisu operacji wyjaśnionej nieskomplikowanym językiem pomoże oswoić pacjenta z procedurą przyszłego zabiegu i obniżyć stres z nim związany. Natomiast artykuł z deskrypcją objawów sygnalizujących jakąś z chorób, którą czytelnik u siebie podejrzewa, może później pomóc mu lepiej przedstawić swoje obawy lekarzowi pierwszego kontaktu.

Warto subskrybować portale z ciekawostkami o zdrowiu, ponieważ poza informacjami o najpopularniejszych chorobach, które mogą nas dotknąć, często znajdziemy tam wiele artykułów podpowiadających jak w prosty sposób wprowadzić drobne zmiany do swojego stylu życia, aby uczynić go zdrowszym i mniej obciążającym organizm. Popularne są serwisy przybliżające wartości odżywcze poszczególnych produktów żywnościowych czy prezentujące różne zestawy prostych ćwiczeń. Należy jednak pamiętać, że jeśli potrzebujemy specjalistycznej diety z powodu nadwagi lub choroby wykluczającej pewne artykuły żywieniowe, powinniśmy się zgłosić do specjalisty a nie układać jadłospis na podstawie informacji znalezionych w internecie. Podobnie z ćwiczeniami – jeśli odczuwamy chroniczny ból, to lekarz powinien znaleźć jego przyczynę i zasugerować odpowiednie ćwiczenia na jego złagodzenie lub skierować do rehabilitanta.

Portal o zdrowiu Revelare.pl