Rozważasz urlop na południu Polski? Sprawdź online, które atrakcje w Małopolsce warto zobaczyć

Zajrzyj tu po więcej informacji o atrakcjach turystycznych w Małopolsce.

Pomimo, że Małopolska to jedno z mniejszych polskich województw, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno turystom zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu dużo, zatem nieraz z trudem można odnaleźć się w natłoku informacji o planowanych eventach kulturalnych bądź sportowych i najciekawszych zabytkach w Małopolsce.

Gdzie szukać rzetelnych informacji o najpiękniejszych miejscach w Małopolsce?

By przybliżyć przyszłym zwiedzającym atrakcje turystyczne tego województwa, stworzono serwis visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu wiadomości nie tylko o bardziej i mniej znanych miejscach oraz zabytkach Małopolski, jak również o wystawach i wydarzeniach kulturalnych, folklorystycznych czy sportowych organizowanych na jego terenie. Portal prowadzony jest w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy w witrynie? Osoby planujące przyjazd do Małopolski już na głównej stronie zauważą mapę, na której migiem wyszukają zabytki i muzea, Centra Informacji Turystycznej, a także schroniska młodzieżowe, motele i hotele położone w miastach województwa. Serwis pomaga zaplanować wizytę na południu Polski również pod kątem logistycznym, prezentując informacje zarówno o dworcach kolejowych i lotniskach, jak i o parkingach i wypożyczalniach samochodów. Prócz tego dla tych, którzy z różnorodnych powodów nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, serwis przygotował wirtualne spacery pokazujące między innymi zamek na Wawelu, czar regionalnego folkloru czy atrakcje narciarskie.

Serwis o zabytkach w Małopolsce nie zaniedbuje obcokrajowców

Serwis visitmalopolska.pl nie zapomina również o przyjezdnych z zagranicy, którzy ochoczo przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i mniejszych górskich miejscowości. Newsy zawarte na stronie publikowane są w związku z tym w języku angielskim, ale oprócz tego w m.in w języku niemieckim, francuskim, hiszpańskim i rosyjskim. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu rejestr konsulatów i ambasad zlokalizowanych na obszarze województwa małopolskiego. Niesłychanie przydatna dla cudzoziemców jest również podstrona Rozmówki, na której poznają ważne słówka i powiedzenia, które umożliwią im dogadać się z Polakami w rozmaitych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w czasie pobytu naszym kraju.

Adres:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego