Krótko o usuwaniu infekcji i wirusów z WordPress

Zamów usuwanie wirusów z WordPressa na http://tinyurl.com/ydyd84gp.

WordPress okazał się w minionych latach tak popularnym systemem zarządzania treścią, że ilość witryn i sklepów działających z jego wykorzystaniem szacuje się aktualnie na miliony. Częstotliwość stosowania tego CMS-a sprawia, że strony oparte na WordPressie są atrakcyjnym celem ataków hakerów. W przypadku zainfekowania witryny malware, potrzebne będzie czyszczenie zawirusowanego WordPressa.

Komu zlecić czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania?

Logowanie na witrynę jest zablokowane? Teksty zostały podmienione bez Twojej ingerencji? Na stronie pojawiły się odnośniki do obcych Ci adresów? A może ze strony internetowej rozsyłany jest spam? To jedynie kilka z popularnych objawów alarmujących o zainfekowaniu strony. W takim przypadku konieczne jest natychmiastowa reakcja w celu usunięcia powodu infekcji, a w konsekwencji przywrócenia witryny do właściwego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze szkodliwych wtyczek lub po atakach hakerów warto powierzyć ekspertom od tego typu zadań, ponieważ naprawa zainfekowanego WordPressa zazwyczaj przekracza umiejętności ludzi, którzy każdego dnia zajmują się wyłącznie tworzeniem stron i sklepów www na tym CMS-ie.

Czyszczenie infekcji WordPress – kompleksowy przegląd plików oraz baz danych strony

Spece zajmujący się usuwaniem wirusów ze stron zaprojektowanych w WordPressie w ramach swoich operacji naprawczych prowadzą wnikliwy przegląd baz danych oraz plików strony. Analizują pliki wp-config oraz htaccess, jak również kod wykorzystanych na stronie wtyczek i szablonów. Podczas naprawy zainfekowanego WordPressa dodawane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, które zminimalizują niebezpieczeństwo kolejnych infekcji. Jeśli trwające dłuższy okres czasu zainfekowanie mogło spowodować włączenie strony do spisu zagrożeń (m.in. w programach antywirusowych), po usunięciu malware z WordPressa eksperci podejmują także wymagane działania w celu wykreślenia jej z tego typu katalogów. Eliminacja wszelkich skutków cyberataku nie daje pewności, że analogiczny przypadek nie przydarzy się za kilkanaście miesięcy, stąd istotne jest cykliczne uaktualnianie systemu zarządzania treścią i stosowanych na stronie internetowej wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]