Czym jest audyt SEO?

Na https://seo4.net/audyt-stron-internetowych/ sprawdzisz, komu zlecić audyt SEO Kraków.

Zgodnie z definicją internetowego wydania Słownika Języka Polskiego PWN audyt to kontrola spółki, przedsiębiorstwa lub firmy pod kątem różnych aspektów, m.in finansowych i organizacyjnych, jak również oszacowanie możliwości dalszego rozwoju. Czym, mając na uwadze powyższą definicję, jest więc audyt SEO? Jest to wnikliwa analiza strony www, sprawdzająca różne jej elementy, jak szybkość wczytywania się strony, tytuły i opisy meta, kod strony, hierarchię nagłówków i wiele mniej i bardziej ważnych aspektów. Poza samym wykazaniem uchybień oraz błędów, w szczegółowym audycie SEO muszą znaleźć się też sugestie co do rozwiązania wykrytych problemów.

Audyt SEO sprawdza stronę internetową pod względem zawartości strony, użyteczności, zgodności ze standardami W3C, a także poprawności kodu. Oprócz tego sprawdzane jest także, czy witryna jest przyjazna dla wyszukiwarek internetowych. Podsumowując, audyt SEO zamawia się w agencji, aby wskazała ona wszelkie błędy na stronie i – co najważniejsze – zaleciła działania, które pomogą je naprawić.

Audyt SEO – wiele błędów zdoła zauważyć tylko człowiek

Online znajduje się dużo narzędzi i stron, z wykorzystaniem których szybko i bez ponoszenia żadnych kosztów przeprowadza się audyt SEO strony www. Pozytywy tej opcji? Szybkość oraz cena. Argumenty przeciw? Całe mnóstwo. Wersje testowe czy też darmowe narzędzia z ograniczaną funkcjonalnością, są niedoskonałe. Jeżeli już odkryją jakieś błędy na stronie, to zapewne nie wszystkie. Mnóstwo błędów (przykładowo w kodzie) uchwycić można jedynie podczas analizy wykonanej nie przez oprogramowanie, a przez specjalistę w danym obszarze.

Na płatny audyt SEO przeprowadzany przez agencję oczekuje się zazwyczaj od tygodnia do mniej więcej 30 dni. Okres na przekazanie raportu powinien zostać wyznaczony w umowie podpisanej z firmą, która podjęła się jego przeprowadzenia. Taki audyt umożliwia wykrycie wszelkich poważnych problemów obecnych w witrynie. Jeśli strona była postawiona na otwartym szablonie lub na platformie typu Magento czy Shoper, to błędów do poprawy może być cała masa. Gdy strona powoli się ładuje i nie ma praktycznie żadnej widoczności na najistotniejsze dla klienta słowa kluczowe, to też są to sygnały, że zlecenie zewnętrznej firmie SEO audytu jest trafnym rozwiązaniem.

Audyt SEO – co ujawni, gdy będzie przeprowadzony sumiennie

Starannie zrealizowany audyt SEO może wykryć mnóstwo błędów witryny, najczęściej:

 • niska prędkość ładowania się strony w wersji mobilnej oraz desktopowej,
 • błędy w wersji mobilnej strony, takie jak zbyt wolne wczytywanie się jakiś obrazów,
 • brak tłumaczeń wersji językowych strony,
 • nieprawidłowości w strukturze nagłówków,
 • problemy z dostępem do strony dla botów wyszukiwarek,
 • przyczyny słabej widoczności strony na słowa kluczowe,
 • brak bądź nieuzupełniona wizytówka Google Moja Firma,
 • brak tytułów i opisów meta,
 • słaba jakość zawartości strony,
 • poprawność kodu witryny,
 • faktyczna ilość zaindeksowanych podstron,
 • brak albo nieprawidłowe połączenie z narzędziami Google (przykładowo Google Analytics)

.

Adres:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]