Aktualizacja WordPress – dlaczego jest ważna dla bezpieczeństwa strony

WordPress, opracowany przede wszystkim jako oprogramowanie blogowe, w ciągu kilku lat stał się niezwykle popularnym CMS-em. Ponieważ łatwo można przyswoić sobie zasady posługiwania się nim, a jednocześnie jest stosunkowo szybki, stosuje się go obecnie do projektowania złożonych stron firmowych i sklepów e-commerce. Jednak ten CMS bywa źródłem niemiłych niespodzianek, z tej przyczyny ważną i pomocną usługą jest aktualizacja WordPressa.

Opieka techniczna WordPress – pamiętaj o regularnym wdrażaniu nowych edycji CMS-a

Kluczowym warunkiem bezpieczeństwa strony jest bez wątpienia aktualizowanie jej do obowiązującej wersji systemu zarządzania treścią. Częstokroć jednak przedsiębiorstwa po uruchomieniu strony zaniedbują okresową instalację najnowszych wersji CMS-a bądź aktualizacji użytkowanych dodatków, przez co narażają witrynę na ataki cyberprzestępców lub infekcję przez wirusy. Poza tym, pomimo że WordPress jest dość łatwym systemem zarządzania treścią, jego aktualizowanie może skutkować nieprzewidzianymi problemami z należytym działaniem sklepu czy strony. Z tej przyczyny istotne jest, żeby czynność tę przeprowadzał zawsze ktoś biegły w WordPressie, a jeżeli nie mamy w firmie wydziału IT, warto powierzyć opiekę nad stroną profesjonaliście.

Opieka nad stroną internetową – usługa dla freelancerów i firm

Oferta aktualizowania WordPressa to usługa kierowana głównie do użytkowników biznesowych, tak większych jak i małych podmiotów, którym zależy na sprawnym oraz nieprzerwanym działaniu ich strony oraz zabezpieczeniu jej zasobów i baz danych. Usługa ta potrzebna jest też blogerom oraz freelancerom mającym prywatne strony www. W elementarnym pakiecie oferty znajduje się usuwanie następstw infekcji, wykonanie aktualizacji WordPressa i wsparcie w sporządzeniu kopii zapasowych. W ofercie pakietów rozszerzonych dostępne są też przeróżnego typu monitoringi (przykładowo logowań użytkowników, zmian wtyczek oraz zmian treści).

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]