Chcesz nauczyć się malarstwa cyfrowego? Postaw na kurs digital painting

Co trzeba wiedzieć o digital painting kurs?

Sztuka nie zostaje w tyle i od dłuższego czasu próbuje podążać drogą rozwoju cyfrowego. Talent do malowania tradycyjnymi sposobami teraz nie jest już jedynym warunkiem, by znaleźć pracę w branży gamingowej czy filmowej, ponieważ te gałęzie rozrywki do projektowania świata przedstawionego oraz postaci korzystają przeważnie z specjalistycznego oprogramowania komputerowego. Mając tego świadomość ogromna grupa młodych osób rozpoczynając swoją przygodę z rysunkiem błyskawicznie sięga po najpopularniejsze programy, stosowane na co dzień w malarstwie komputerowym.

Popularne oprogramowanie do malarstwa komputerowego

Jest dużo programów używanych obecnie do malarstwa cyfrowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najpopularniejszych z nich to Adobe Photoshop, który mimo iż służył w pierwszej kolejności jako oprogramowaniem do obróbki fotografii, w mgnieniu oka został głównym softwarem game devów oraz ilustratorów. Razem z sukcesem Photoshopa pojawiły się kolejne pokrewne programy, jak m.in. Clip Paint Studio, Affinity Photo czy GIMP, w których dzięki użyciu rozmaitych cyfrowych pędzli można tworzyć prace przywodzące na myśl obrazy wykonane akwarelą, farbami olejnymi bądź temperą. Malarstwo cyfrowe zapewnia artystom nieograniczoną wolność – twórca ma możliwość poprawiania nietrafionych ruchów pędzla, jak również ponosi mniejsze koszty. Cyfrowe farby przecież nigdy się nie wyczerpią!

Malarstwo cyfrowe – szkolenie z udziałem instruktora

Praktycznie nauka malarstwa komputerowego odbywa się podobnie jak opanowywanie tradycyjnych technik malarstwa. Jak najbardziej pierwsze kroki warto postawić na własną rękę, aczkolwiek aby rozwinąć jak najlepiej swój warsztat, a zarazem poznać zaawansowane funkcje oprogramowania oraz najpopularniejsze metody stosowania pędzli, rekomendujemy wziąć udział w kursie przygotowanym przez kompetentnego instruktora. Jeśli w pobliżu twojego zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która prowadzi zajęcia z digital paintingu, możesz kupić dostęp do różnorodnych kursów Photoshopa online. Zróżnicowanie tematów jakie wyjaśniają takie szkolenia jest ogromne i uczą one znacznie więcej niż wyłącznie podstaw działania oprogramowania. Kluczowe jest jednakże, żeby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online postawić na taki, który pozwala użytkownikowi na konsultacje z autorem szkolenia.

Adres:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]