Tenis dla dzieci Kraków

Więcej o usługach świadczonych przez szkołę tenisa dla dzieci Kraków, skieruj się w to miejsce.

Aktywność ruchowa jest niezbędna i pożądana w wszelkiej formie, natomiast nie wszystkie dzieci preferują sport. W jaki sposób zmobilizować je do wysiłku? Do wyboru mamy wiele ciekawych sposobów, wśród których znajduje się też tenis dla dzieci. Jest to nie tylko oryginalny sposób spędzania czasu, ale jest także atrakcyjną zachętą dla najmłodszych, które nie lubią ćwiczeń fizycznych. Można zastanowić się nad szybkim rozpoczęciem doświadczenia z tenisem, bo już 4-latki mogą uczestniczyć w zajęciach. Początkujący tenisista będzie potrzebował specjalistycznego sprzętu, który zapewni mu komfort rozgrywek, skuteczną naukę oraz satysfakcję.

Tenis dla dzieci – pierwsze kroki

Gdy już postanowiliśmy rozpocząć treningi tenisa z naszym dzieckiem, czas na dobór sprzętu do gry. Musimy dokładnie przemyśleć zakup, ponieważ strój do tenisa, buty, a przede wszystkim rakieta ma ogromny wpływ na proces nauki. Tenis to bardzo skomplikowana technicznie gra, a więc dobrze przygotować się do treningu. Szeroki asortyment wielu sklepów umożliwia nam wybór idealnej rakiety. Przy podejmowaniu decyzji należy kierować się wiekiem dziecka oraz jego możliwościami fizycznymi. Nie ma sensu kupować rakiety zbyt ciężkiej lub za dużej, ponieważ uniemożliwi to maksymalne skorzystanie z profitów jakie daje gra w tenisa. Warto sprawdzić wcześniej, jakie parametry powinna posiadać dziecięca rakietka, np. dziecko w wieku 4-6 lat powinno używać takiej o wadze ok. 180g oraz 21 cali. Tak samo istotną kwestią jest dobór rączki do rakiety. Ponadto warto pamiętać o odpowiednim naciągu rakiety, który także wpływa na proces nauki gry. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jakie parametry są odpowiednie dla dziecka należy zwrócić się o pomoc do sprzedawcy, który skutecznie doradzi w kwestii doboru sprzętu. Pomocne są również treści umieszczone na każdej rakiecie. Tenis dla dzieci jest wartościowym doświadczeniem, ale tylko gdy zadbamy o odpowiednie warunki gry naszego dziecka.

Grupowe treningi tenisa dla dzieci, czy lekcje indywidualne?

Gra w tenisa to jedna z dyscyplin, w których zawodowcy rozpoczynali bardzo wcześnie. Najmłodsi przyswajają wiedzę szybko, dlatego na pierwsze lekcje mają możliwość chodzić już czterolatki. Problemem, który często pojawia się na początku jest kwestia: trenować się indywidualnie, czy w grupie.

Zalety grupowych lekcji tenisa

Lekcje w grupie są źródłem wielu zalet, m.in. uczestnicy poznają nowe osoby, poznają różne style gry. Atmosfera sprzyja zdrowej rywalizacji oraz rozwija umiejętności dziecka. Przyczynia się to do szybkich postępów w nauce i bardziej angażuje w grę.

Plusy indywidualnych lekcji tenisa

Tenis jest zaliczany do atrakcyjnych sposobów na spędzenie wolnego czasu. Kursy w formie indywidualnych lekcji dobrze sprawdzą się u uczniów, którzy wolą uczyć się samodzielnie, pod kątem własnych umiejętności. Doświadczony trener rozwinie technikę gry waszej pociechy i zaprezentuje jak wygląda profesjonalny tenis.

Adres:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]