Mass collect i możliwości jakie daje

Szukasz szczegółowych wskazówek dotyczących tego, na czym polega mass collect? Skieruj się na https://flobo.io/mass-collect/.

Mass collect jest usługą, której głównym aspektem jest identyfikacja masowych płatności od klientów. Przedstawiamy w skrócie, jak funkcjonuje mass collect i w jaki sposób upraszcza organizację dużym i małym firmom.

Mass collect – na czym polega jego działanie?

Funkcja mass collect jest w rzeczywistości niezwykle prosta. Polega na nadaniu każdemu klientowi unikalnego numeru rachunku, który jest tym samym jego ID. Takie rozwiązanie sprawdza się tam, gdzie cyklicznie obsługiwana jest spora grupa klientów, a więc przykładowo w prywatnych klinikach, w firmach telekomunikacyjnych czy wszelkich branżach, gdzie wprowadzone jest płatności abonenckie (między innymi w klubach fitness). Należności wpływające w systemie mass collect kierowane są na jeden rachunek firmowy, jednakże uprzednie nadanie kontrahentom indywidualnych numerów rachunków umożliwia ich sprawniejsze zdefiniowanie, bez względu na to, jaką metodę wybrali oni do realizacji przelewu (standardowy przelew, przelew za pośrednictwem poczty albo przelew z karty). Korzystanie z mass collect łączy się także z mniej czasochłonnym księgowaniem należności niż podczas księgowania manualnego, a równocześnie wyeliminowaniem prawdopodobnych omyłek nierzadko przytrafiających w trakcie tej czynności.

Mass collect także dla przedsiębiorstw obsługujących około stu faktur

Choć usługa mass collect nie jest obecnie oferowana w większości banków (mają ją między innymi BNP Paribas i wybrane banki spółdzielcze) warto zastanowić się nad jej zastosowaniem w firmie, nawet takiej, która co miesiąc wystawia około 100 faktur. Stosowanie mass collect przynosi bowiem kilka korzyści, takie jak oszczędność czasu pracowników, możliwość połączenia z systemem finansowo–księgowym (a więc łatwiejsze kontrolowanie wpływających opłat) czy integracja z oprogramowaniem Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją dedykowaną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na połączenie z systemem mass collect banku, ale posiada również funkcję przesyłania przypomnień o zbliżających się płatnościach i windykacji, co w ciągu kilku miesięcy efektywnie podnosi terminowość u kontrahentów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]