Kredyt obrotowy – garść podstawowych informacji

Zarówno rolnicy, jak też osoby prowadzące firmy, które zamierzają je rozwijać, powinni inwestować w zakup nowatorskich maszyn i urządzeń. Tak wielkie wydatki ciężko jest jednak sfinansować z bieżącej działalności. Rozwiązaniem może się w związku z tym okazać zaciągnięcie kredytu obrotowego.

Osoby prowadzące działalność rolniczą a kredyt obrotowy

Kredyty obrotowe kierowane do rolników oferują w chwili obecnej nie tylko banki, ale też instytucje pozabankowe. Z takiego rozwiązania mogą skorzystać ci rolnicy, którzy mają zbyt niską zdolność kredytową i nie mają szansy na otrzymanie kredytu obrotowego przez banki. Pamiętajmy jednak, że nierzadko kredyty udzielane przez parabanki generują wyższe koszty lub zawierają niekorzystne dla klienta zapisy, stąd nie polecamy tej drogi zdobycia środków finansowych.

O wsparcie na bieżącą działalność pod postacią kredytu obrotowego mogą starać się rolnicy w bardzo różnym wieku. W wypadku kredytów przyznawanych przez instytucje, które nie są bankami, formalności ograniczone są do niezbędnego minimum. To także dla wielu rolników okazuje się bardzo dużym atutem, ale nadal wiąże się ze wzrostem ryzyka i kosztów kredytu.

Kredyt obrotowy tylko ze sprawdzonym doradcą

O kredyt obrotowy ubiegają się nie tylko rolnicy, ale także firmy. Kredyt tego typu można przeznaczyć na finansowanie wydatków, które związane są z bieżącą działalnością przedsiębiorstwa. Dokonanie odpowiedniego wyboru kredytu obrotowego może być trudne. W podjęciu decyzji bez wątpienia może pomóc posiadający duże doświadczenie pośrednik. Jego wiedza i znajomość procedur bankowych pomogą nam wyszukać kredyt perfekcyjnie dopasowany do potrzeb i wymagań naszej firmy. Nagłe wydatki oraz aktualne zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać właścicielom firm i osobom prowadzącym gospodarstwo rolne snu z powiek, ponieważ za sprawą kredytu obrotowego mogą oni rozszerzać prowadzoną przez siebie działalność lub regulować swoje zobowiązania. Decyzje o przyznaniu kredytu obrotowego zazwyczaj podejmowane są szybko, bez niepotrzebnych formalności czy utrudnień. Pieniądze trafiają do rąk klientów w transzach lub jednorazowo.